Dvanácté kolo divize skupiny C slibuje atraktivní podívanou. FK Pardubice hostí doma Dvůr Králové, který je sice v tabulce na osmém místě, ale jedná se o nevyzpytatelný mančaft, v Živanicích prohrál 4:5. Tři body však pro udržení první příčky potřebují domácí a ještě si odpoledne zkontrolují, jak si povedou Horní Měcholupy v Živanicích. Ideální víkend. Tři body pro Pardubice i Živanice, Měcholupy domů s prázdnou. Zadarmo se ale body nezískávají. Jde o hodně a pořádná divácká podpora dopoledne Pod Vinicí i odpoledne v Živanicích je víc než žádoucí.

DIVIZE – C

FK Pardubice (1. místo, 28. bodů) – Dvůr Králové (10. místo, 15 bodů). Sobota 10.15 hodin, areál Pod Vinicí. V minulém kole svěřenci trenéra Martina Svědíka bodovali v Náchodě, fantastická výhra 5:0 nad loňským účastníkem ČFL naznačila, že na špici divizní tabulky není pardubický celek náhodou. „Divize je vyrovnaná, často rozhodují jeden, dva góly, občas se povede zápas tak, jako nám v Náchodě. Na Dvůr to doma moc neumíme, myslím, že dva, možná tři roky jsme ho doma neporazili. Doma však ztrácet body nechceme. Mimo hru jsou stále Třešňák a Škvrňák,“ uvedl trenér Martin Svědík.

Sokol Živanice (8. místo, 16 bodů) – Horní Měcholupy (2. místo, 28 bodů). Sobota ve 14.30 hodin. Živanický trenér viděl Měcholupy v Převýšově, kde vyhrály 2:1. Co by tedy na ně mělo platit? „Určitě kombinační hra po zemi, ve vzduchu jsou silní. Musíme si pohlídat standardní situace soupeře, v nich jsou silní,“ uvádí Macháček. Kádr má v pořádku, jen Jakub Černík laboruje s kotníkem, takže na Měcholupy v nejsilnějším složení: „Sestava bude podobná jako v Nové Pace, ale možná jedna až dvě změny tam budou.“ Horní Měcholupy devět zápasů z jedenácti vyhrál,, jedinou prohru utrpěly v Hradci Králové (1:2), remizovaly ve Dvoře Králové, Připomeňme, že ve středu 28. října zajíždí Živanice k odvetě osmifinále Ondrášovka Cupu do Jablonce nad Nisou: „O postupujím je rozhodnuto, Jablonec u nás vyhrál 6:3, takže si pojedeme zahrát fotbal, s výborným soupeřem na pěkném trávníku,“ sdělil Macháček.

Divizní fotbalové menu víkendu je připraveno.