Když nastoupila fotbalová Slavia minulý týden proti Pardubicím, uřízla si pořádnou ostudu a prohrála 1:5. Blamáž číslo dva ovšem nepřipustila. Od Hradce Králové, dalšího východočeského účastníka Fotbalové národní ligy, si už „nařezat" nenechala. I když znovu nenastoupila v nejsilnějším složení, zvítězila 2:1.

V pardubickém týmu bylo po střelbě proti sešívaným znovu veselo. V sobotu si v přípravném duelu podal Jihlavu i s Jaromírem Blažkem nebo Václavem Kolouškem 3:0.

Slavia Praha – Hradec Králové 2:1

Střelba rozhodně nechyběla. Jenom v prvním poločase Hradec vedl na rány mezi tři tyče 7:2. Jenže ta koncovka… Šance? Ale jistě! Góly? Tam to haprovalo.

„V prvním poločase jsme nebyli schopni proměnit některé dobře se vyvíjející příležitosti. Ve druhém poločase jsme se sice ujali jednobrankového vedení, ale po dvou našich zbytečných  chybách soupeř výsledek  otočil," posteskl si po sobotním utkání hraném v Horních Počernicích hradecký kouč Luboš Prokopec.

„Votroci" šli do vedení v 64. minutě, kdy centr Haliloviče dopravil do sítě bývalý slávista Libor Tafat. Jenže potom začal řádit střídající Marek Červenka. Bratr hokejového reprezentanta Romana Červenky na hřiště nastoupil v 55. minutě a dvěma góly skóre otočil. Z penalty vyrovnal a o chvíli později šikovně obstřelili brankáře Tomáše Koubka a zařídil „sešívaným" výhru 2:1.

Na hradeckého kouče Luboše Prokopce teď čeká nepříjemný úkol. Několika hráčům oznámí, že dál s A-týmem pokračovat nebudou. „V příštím týdnu již kádr zúžíme a další utkání budeme hrát v sestavě, blížící se té mistrovské," prohlásil hradecký trenér.

V úterý se „votroci" utkají v Modré s Ústím nad Labem (17).

Fakta – branky: 73. z pen. a 75. Červenka – 64. Tafat. Rozhodčí: Černý – Koval, Vlček. ŽK: 1:0. Diváci: 200. Poločas: 0:0. SK Slavia Praha: Černý – Dostál, Kolařík (27. Zákostelský), Krejčí, Tusjak – Hurka (46. Peterka), Čepelák, Salašovič (70. Duga) – Koreš (85. Smolák), Bazal – Vondráček (55. Červenka). FC Hradec Králové – I. poločas: Lindr – Poděbradský, Hochmeister, Hock, Zelený – Janoušek – Bodlák, Šisler, Voltr – Vaněček, Zec. II. poločas: Koubek – Halilovič, Plašil, Jan Dvořák, Beránek – Kopač – Malinský, Sixta, Urbanec – Tafat, Kraják.

Pardubice – Jihlava 3:0

Takhle by to šlo. Pardubice položily na lopatky i druhého soupeře z Gambrinus ligy. A to zdaleka nebyly kompletní. Chyběli nachlazený útočník Petrus, klíčový záložník Jeřábek a nenastoupili ani stopeři Němeček a Vencl.

Stejně Východočeši s Jihlavou v Chotěboři zatočili (3:0).

„Zápas nám nevyšel, dělali jsme chyby, byli jsme nepřesní a nedůrazní. Zejména starší hráči, pravděpodobně pod vlivem únavy, nepodali vůbec dobrý výkon," zlobil se po utkání jihlavský kouč František Komňacký.

První dvě trefy měli na svědomí mladíci, co bojují o místo v kádru. Zkušeného gólmana Jaromíra Blažka překonal už v 9. minutě Tomáš Kakrda.

„Je to moc hezký pocit se trefit zrovna proti němu. Měl jsem i docela kliku. David Přibyl zatáhl míč, poslal ho před branku a mně to tam prostě spadlo," komentoval svoji první trefu v „áčku".

Po změně stran se po parádní akci osmnáctiletého Dominika Fuska prosadil Lukáš Polák. Třetí zásah přidal před koncem stoper Martin Tischler z penalty, která se kopala po faulu na Fuska. „Tenhle výsledek nám dodá další sebevědomí. Budeme dál jezdit na sto procent," sliboval Tomáš Kakrda.

Příští zápas čeká na Pardubice ve středu, kdy od 18 hodin přivítají doma Pod Vinicí třetiligové Kunice.

Fakta – branky:  9. T. Kakrda, 54. Polák, 89. Tischler z pen. Rozhodčí: Hájek –  Krulík, Bělovský. ŽK: 1:0. Diváci: 850. Poločas: 1:0. FK Pardubice: Frydrych – Přibyl (46. Norek), Tischler, Šejvl, Pospíšil – Hundák (46. Polák), Kudrna (55. Vencl), Fousek (46. Jeřábek), Dostálek (69. Přibyl) – T. Kakrda (46. Fusek), Rešetár (55. Janecký). FC Vysočina Jihlava – I. poločas: Blažek – Tlustý, Kopic, Josl – Jánoš, Radosavjevič – Kliment, Jungr, Kosak – Teplý, Přeučil. II. poločas: Hanuš – Mikula, Šourek, Kryštůfek – Karlík, Koloušek – Masopust, Alaverdashvili, Vaculík – Šimonek, Marcin.