Pohár je opravdovým předkrmem před divizní soutěží, na kterou se v Živanicích již všichni těší.

„Široké veřejnosti představíme nový tým, dále světelnou tabuli a nové ozvučení areálu,“ zve do Živanic fotbalové fandy prezident tamního fotbalu JIŘÍ NOVÁK (na snímku), který před sezonou prohlásil, že nevyhlašuje útok na první příčku divizní tabulky, nicméně motivační výši prémie hráči znají: „Chci, aby do hlediště chodilo aspoň 300 diváků a aby se na fotbal dalo dívat,“ přibližuje svoji vizi fotbalu v Živanicích. Ty představí nové posily, Pavla Vrbu, který se do regionu vrací z FC Slovácko, Jiřího Kaciáně, Lukáše Kopřivu a gólmana Vojtěcha Černíka.

Všichni jsou pardubickými odchovanci, do kádru se probojoval i Lukáš Moravec, na jaře hráč FK AS Pardubice. Někteří hráči z přípravného období se však v kádru neudrželi: „Vyhodil jsem Kamerunce Batamaga a pro neúměrné požadavky opustil kádr David Franc.“

Druholigový Hradec však bude určitě těžkým soupeřem. “Ano, ale určitě s ním chceme sehrát důstojnou partii a uhrát co nejlepší výsledek,“ přeje si prezident živanického fotbalu Jiří Novák a věří, že fanoušci jeho svěřence podpoří.?