Fotbalová divize má o víkendu na pořadu derby Živanice – Tesla Pardubice a o záchranu hrající Holice hostí doma Pěnčín/Turnov. Oba zápasy by si příznivci fotbalu neměli nechat ujít.

DIVIZE: SK Holice (16. místo, 9 bodů) – Pěnčín/Turnov (3. místo, 29 bodů). Sobota 15 hodin. Pro Holice by měl být tento zápas odrazem na cestě za záchranou, v kterou v Holicích tajně věří. Na podzim s tímto soupeřem však prohrály vysoko 0:7. V hlavách ale holický tým tuto prohru už nemá. nebyl u ni ani současný trenér mužstva František Dvořák.
„Mužstvo přes zimu změnilo tvář, máme zbrusu novou obranu, a také nově kvalitního gólmana,“ sdělil holický trenér. V minulém kole měly Holice zápasovou pauzu. Duel v Ovčárech byl odložen, ač se mužstvo na něj moc těšilo. „Kluci si docela věřili, asi to byla velká škoda. Na druhou stranu máme již uzdraveného Vaculíka, v sobotu na domácí půdě s Pěnčínem bychom měli uspět. Soupeř je třetí v tabulce, má dobře zvládnutou defenzívu, tvůrcem hry je zkušený Weber,“ uvádí Dvořák. Body Pěnčín získává především doma. Venku vyhrál jen jednou a třikrát remizoval, z osmi zápasů skóroval jen šestkrát. „V divizi máme konkurenceschopný mančaft. Věřím, že je schopno sobotního soupeře zdolat,“ dodal holický kouč…

DIVIZE: Sokol Živanice (11. místo, 23 bodů) – Tesla Pardubice (7. místo, 24 bodů). Sobota 15 hodin. Oba celky si v minulém kole prožily zklamání. Tesle proklouzl tříbodový zisk mezi prsty s SK Horní Měcholupy, Živanice prohrály svůj duel v Edenu na Slávii s Kunicemi…

Vedoucí mužstva Tesly Jan Císař (na snímku) je u týmu téměř dvacet let. „V derby rozhodne srdíčko a fotbalový um. Pokud náš tým zopakuje výkon ze zápasu s Kunicemi a I. poločasu s Horními Měcholupy jsem přesvědčen, že získáme minimálně bod. Živanice mají v týmu nové tváře, teprve se sehrávají. Doufám, že se nechytí na nás,“ sděluje.