V sobotu dopoledne zamířilo Pod Vinicí sedm stovek diváků, aby shlédlo divizní derby Tesly Pardubice s nováčkem ze Živanic. Viděli dva góly, vítězství domácích 2:0, zkonzumovali pivo a párek za symbolickou cenu a po zápase si slíbili, že příště příjdou zase.
Příznivci Živanic tentokrát neskrývali zklamání. Jejich tým, oslabený o potrestaného Baloga a pro pracovní zaneprázdnění nečekaně i o Michala, neměl šťávu,, chyběla mu fotbalová lehkost a přímočarost. V táboře Tesly bylo naopak veselo.

Z ohlasů: Tomáš Sedlák (Tesla – v minulé sezoně hráč Živanic): „Živanice měly dobrou organizaci hry, snažily se nás přehrávat po lajnách, ale my na to byli připraveni, presinkem a vlastní organizací hry jsme soupeře ve středu pole přetlačovali. Povedlo se nám vstřelit první gól, to nám moc pomohlo. V dalším průběhu hry jsme se již snažili hru především kontrolovat. Soupeř měl ve druhé půli tlak, snažil se nás zmáčknout, ale šťastně jsme zvýšili na 2:0 a pak si již zápas pohlídali.

První zápas v dresu Tesly si prožil Vladimír Gavula: „Vyhráli jsme 2:0, takže dobrý. Tři týdny jsem byl bez fotbalu, ale zvládl jsem to, ale do své hry jsem se dostal až v průběhu utkání Byli jsme perfektně připraveni po taktické stránce, dodrželi jsme předzápasové pokyny.“ Liviu Mocanu (Živanice): „V čem vidím příčinu naší prohry? Brzy jsme inkasovali gól, soupeř se tak mohl zatáhnout a my hráli do plných. V prvním poločase jsme si nic nevytvořili, naopak Tesla si několik příležitostí měla. Chyběl nám nápad v kombinaci, překvapivá přihrávka a z dálky jsme pořádně nevystřelili. Ve druhém poločase to bylo lepší, ale zatažený soupeř nám moc prostoru nedával.“ Michal Ferčák (Živanice) k nařízené penaltě: „Žádná ruka to nebyla, míč jsem dostal přímo do ramena, penalta byla nařízena nesprávně.“ Jiří Kaciáň (Živanice): „Chyběla nám větší odvaha, byli jsme ustrašení, báli se hrát. Rychlý gól soupeře nás zaskočil, měli jsme asi dvě pološance, ale nic jsme nedotáhli do koncovky…“