Po osmi odehraných zápasech prvního kola je příliš brzy na závěry, ale už premiéra přinesla zajímavé události.
Zaměřme se nejdříve na nováčky, kteří v počtu čtyř nově okysličili účastnické pole.

Bez bodu zůstaly na úvod pouze Moravany, ale herně ani náhodou nepropadly a dlouho se zdálo, že se z Hlinska nebudou vracet s prázdnou.  Ale domácí, kteří do sezony vstoupili ve značně pozměněném složení, ve druhém poločase otočili vývoj ve svůj prospěch.
Pardubické céčko tvořené běhavými mladíky kolem nestárnoucího Františka Ryby se rozešlo bez branek s Litomyšlí. I když chyběly góly, mělo utkání svoji kvalitu a s remízou byli spokojeni jak domácí, tak i hosté, kteří těsně před prvním střetnutím hodně zajímavě posílili o zkušené fotbalisty Valtu a Potáčka.

Zbylí dva novicové se utkali v derby a lépe dopadlo vzájemné měření sil pro Živanice. Pecivál vstřelil v jejich dresu nejrychlejší gól v prvním kole ve druhé minutě a v témže čase druhého poločasu se pro změnu trefil Gorol. Trefovali se i hosté, ale Živanice si vítězství 4:2 v závěru pohlídaly.

Rozhodně nejlepší vstup do soutěže zaznamenali v Chrudimi. Tamní béčko nedalo naději Lanškrounu a naložilo mu pět gólů. Druhý jednoznačný výsledek kola registrovali diváci v Cerekvici, která na stadionu u Loučné přehrála nečekaně hladce v okresním derby Moravskou Třebovou 4:0. V tomto případě to ovšem herně zase tak jednoznačné nebylo, vždyť  ještě v 75. minutě to bylo jen 1:0. Ale potom si hosté dali nešťastný vlastní gól a v samém závěru si nechali dát ještě dvě branky.

Největší drama vidělo publikum v Žamberku, kde domácí nezačali dobře, protože od dobříkovského Ševčíka inkasovali po třech minutách, ale byli to oni, kdo se smál naposledy a nejlépe. Za stavu 2:2 se ve druhé minutě nastaveného času prosadil Jírů a hostům, kteří předtím dvakrát vedli, zůstaly prázdné ruce.

Obracet skóre musela rovněž Česká Třebová a podařilo se jí to, když na přesný zásah choceňského Šulce odpověděli v rozmezí 70. a 85. minuty postupně Pešek, Švec a nejlepší střelec minulé sezony Myšák. Překvapení se tedy nezrodilo.

Ještě jedno utkání se hrálo bez gólů, ale fotbal v podání Poličky a Vysokého Mýta nenudil a ukázalo se, že i když chybí střelecké koření, nemusí být utkání nudné. Více situací, které volaly po gólu, se zrodilo před brankou hostů, ale když se naposledy ozvala píšťalka hlavního rozhodčího, svítily na ukazateli stále dvě nuly. Zástupci obou táborů se při hodnocení shodli, že dělba bodů odpovídá poměru sil.