Poslední lednový den má česká juniorská reprezentace WU17 sraz a po něm se vydá za Pyreneje. Ve Španělsku, konkrétně v přímořském San Pedro del Pinatar, odehrají svěřenkyně trenéra Jaroslava Hynka dvě utkání.

Dobré výkony mladých pardubických fotbalistek v podzimní části sezony trenér nepřehlédl a tak z kádru semifinalistek Českého poháru povolal hned čtyři hráčky. Na sraz se tak mohou chystat Nikola Bidlová, Andrea Matějková, Bára Beránková a Denisa Neradová. Další hráčka pardubického týmu, Soňa Nekovářová, je pak na seznamu náhradnic.

„Děvčatům patří k nominaci na turnaj ve Španělsku moje velká gratulace. Hráčky si ocenění v podobě nominace zaslouží. Je to odměna za jejich poctivou práci během tréninků a mistrovských zápasů,“ konstatoval potěšeně trenér pardubických juniorek Kamil Kozák.

Kvarteto vyvolených si přes mladý věk vyzkoušela během podzimu už také zápasy v dresu pardubického ženského áčka. Ať již ve 2. lize, nebo v poháru.

„Věřím, že ve Španělsku potvrdí svoji kvalitu a přispějí ke kvalitní hře národního celku. Budeme jim všichni držet palce, ať se jim zápasy vydaří,“ slibuje Kozák.

Celou reprezentaci WU17 čeká v San Pedro del Pinatar nejprve utkání proti Polsku (3. února), v tom druhém, o tři později, se proti nim postaví buď Skotky, nebo Švédky.

(rk, zz)