Domácí měli po celý zápas velkou převahu, brankář Shejbal byl prakticky bez práce. Ke gólu měl nejblíže v závěru první půle hlavou Fikejz po akci Rešetára, poté Jeřábek z dvaceti metrů orazítkoval břevno.

Po změně stran ve 49. min Rešetár z úhlu netrefil opuštěnou branku. Permanentní tlak ubíral ústeckým hráčům síly, ale branka Tomana odolávala. Velkou šanci neproměnil Petrus, Kudrna trefil jen tyč, další šance Kudrny také přišla nazmar.

Rozhodnutí padlo až ve zmíněné poslední minutě.

Fakta – branka: 90. Jeřábek. Rozhodčí: Šob (Hradec Králové). ŽK: 1:1. Diváci: 200. Poločas: 0:0. FK Pardubice: Shejbal – Hudec, Tischler, Prorok, Voženílek – Škvrňák (77. Fidra), Kudrna, Jeřábek, Rešetár – Petrus, Fikejz. Jiskra Ústí nad Orlicí: Toman – Šeda, Borek, David, Kaláb (78. Marek) – Tomášek, Falta (30. Stejskal), Vaňous, Kukla (87. Felgr) – Vondra, Dostál.