Kolona parních válců na divizní silnici? Zatím to tak vypadá. Jeden přibrzdili, teď je čekají další zastavovací práce. Fotbalisté pardubické rezervy míří k čtvrtému duelu jara ke krajskému rivalu, který v kalendářním roce 2012 neprohrál a pohybuje se v lepší společnosti. „Krupičkovci“ ale mají v zádech remízu s vedoucím.

Sobota 16.30: Jiskra Ústí nad Orlicí (4. místo, 31 bodů, skóre 31:24) - FK Pardubice (12. místo, 19 bodů, skóre 30:33). Na podzim: 2:2.

Pardubičtí mladíci budou mít co do činění s týmem, který v jarní části nepoznal hořkost prohry.

„Ústí se vstup do jarní části vydařil. Ze tří zápasů získalo sedm bodů. Remizovalo 1:1 v Trutnově, porazilo doma 2:0 pražskou Admiru a naposledy znemožnilo jablonecké béčko v jeho prostředí. Výhra 5:1 nám docela nahání hrůzu,“ přiznává na rovinu trenér béčka Josef Krupička.

Na druhou stranu skromnost stranou. Vždyť jeho svěřenci totiž minulou neděli obrali do té doby na jaře hodně suverénní Kolín. Vedoucí celek skupiny C vyrovnával až v nastavení. Takže zítra bude na Orlicku k vidění souboj neporažených. I když poměr získaných bodů na jaře jasně mluví pro domácí fotbalisty. Pardubičtí borci totiž třikrát pouze remizovali.

„Jasně. To je ten tříbodový systém. V něm je lepší dvakrát vyhrát a jednou prohrát než třikrát plichtit. Mrzí mě, že nemáme minimálně o dva body více. Samozřejmě, že každý bod je dobrý, ovšem tohle střádání po jednom nás nechává stále v nejistotě,“ poznamenal Krupička.

Výhodou pro pardubický tým by mohlo být to, že mužstvo z popředí tabulky nebude jen betonovat.

„Ústí je psychicky v pohodě. Na rozdíl od týmů, které potřebují honit body. A k nim my patříme. Máme mladý manšaft a nejsem si jist, zda to nervové vypětí v každém zápase kluci unesou. Potřebovali bychom už vyhrát. I když upřímně, z Ústí bychom bodík brali všemi deseti,“ konstatoval Josef Krupička.