Již ve dvanácté minutě se po spolupráci Hundáka se Šmeralem otevřel střelec zápasu Hundák brankový účet duelu. Hosté se snažili, ale Slovan se dostal do nebývalé herní pohody a ve 30. min. se znovu prosadil Hundák, když obešel vyběhnuvšího gólmana Kanavala a do prázdné branky upravil skóre na 2:0.

Po změně stran hosté doufali v kontaktní gól, parádní střelu Gaubmana ale pardubický gólman Hrdina kryl. Rozhodující okamžik zápasu se zrodil v 60.minutě. To Šmeral pronikl až před jičínského gólmana, ale ten s pomocí tyče se prostřelit nenechal. Míč se odrazil znovu ke Šmeralovi, ten jej nalil do malého „mlíka“ Slováčkovi, a ten ač míč trefil jen slabě, ale stačilo to, aby se míč doslova doplazil do jičínské branky – 3:0. Hra se soupeři hroutila jako domeček z karet. V 65. minutě byl ve vápně faulován gólmanem Kanavalem pronikající Šmeral a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Hundák – 4:0.

Domácí byli v ráži a jičínští zadáci se stále častěji dostávali do role pozorovatelů. V 80. minutě po levé straně unikal střídající Daněk, centrovaný míč stoper Macháček nepochopitelně pustil za sebe, kde však byl připraven číhající Slováček, a ten pohodlně zavěsil – 5:0. V 83. minutě ulétl jičínské obraně Hundák a svoje sólo zakončil umístěnou střelou k tyči. Na ukazateli skóre svítilo již 6:0. Ještě jednou se stav utkání měnil. V 88. minutě ukázkově přenesl hru na opačnou stranu Jakub Kovařík, míče se zmocnil Slováček a centrovaný míč zužitkoval Daněk – 7:0. Závěrečný účet byl podtržen.

Trenér Slovanu Milan Šmarda byl po utkání spokojen: „Vyzkoušeli jsme si útočnější pojetí hry, proto jsme zvolili systém 3 - 4 - 3 a jsem rád, že jsme se dokázali prosadit v koncovce. Opět výborně zahrál Šmeral, střelecky se prosadil Hundák. Do hry se dostali další hráči a výsledek je týmovou záležitostí. V utkání jsme měli i hluchou pasáž, ale netrvala dlouho. Z vítězství máme radost.“

Snaha vyzpovídat po utkání trenéra hostí se minula účinkem. Nebylo mu do řeči a Vladimír Racsko se tak stal prvním trenérem v této sezoně, který po utkání odmítl analyzovat hlavní příčiny prohry svých svěřenců. Škoda.

Slovan Pardubice – Jičín 7:0

Fakta – branky: 12., 30., 65. z pen. a 83. Hundák, 60. a 80. Slováček, 88. Daněk. Rozhodčí: Bohatý (Liberec). ŽK: 0:2. Diváci: 200. Poločas: 2:0.