„Afrkáči“ se snažili prodloužit jarní sérii tří výher, ale v souboji o 2. místo tabulky o další vítězství přišli sedm minut před koncem. U obou domácích gólů byl Malinský, který nejprve otevřel skóre a na excelentní trefu Haufa přihrál.

Fakta – branky: 16. Malinský, 32. Hauf – 31. Snop z pen., 83. Wolf. Rozhodčí: Slavíček (Hradec Králové). ŽK: 0:1. Diváci: 250. Poločas: 2:1. AFK Chrudim: Mrázek – Štěpánek, Linhart, Radouš, Adámek – Luptovský, Hauf (70. Vácha), Vodrážka, Malinský – Vladyka, R. Holub (85. M. Holub).

Bezbrankový stav vydržel do 17. minuty, kdy odkop od kolínské branky přeskočil hostující obránce a pro Svobodu již nebyl problém skórovat. Domácí ve zbytku zápasu ještě dvakrát udeřili po standardních situacích. Bydžov v poli nezahrál špatně, ale na soupeře ze špice tabulky to prostě nestačilo. Největší příležitosti Cidlinských promarnili Vaníček, Prokopec a Blažej.

Fakta – branky: 17. Svoboda, 35. Zdeňka, 69. Čapek. Rozhodčí: Jelínek (Česká Třebová). ŽK: 0:1. ČK: 1:0 (43. Jan Štoček). Diváci: 250. Poločas: 2:0. RMSK Cidlina Nový Bydžov: Cejnar – Žalman, Špidlen (43. Pilař), Prokopec, Kubelka – Vaněk, Vaníček, Ševčík, Tomeš (60. Langr) – Blažej, Kazda (72. Rak).

První poločas přinesl břevno domácího Kilevníka, neproměněnou tutovku Otradovského a gól do šatny, jímž hostující Podskuba zmrazil početnou návštěvu. Po pauze hosté odskočili, ale závěr měl Dvůr drtivý. Nakonec vytěžil „jen“ dva góly Klazara, tyč a další šance.

Fakta – branky: 65. a 71. Klazar – 45. Podskuba, 58. Brusch. Rozhodčí: Valenta (Letohrad). ŽK: 0:2. Diváci: 400. Poločas: 0:1. TJ Dvůr Králové: Tomek – Motyčka, Kruliš, Rejl, Ježek – Kilevník, Fejk (51. D. Novák), Holub, Urban (69. Privara) – M. Otradovský (64. Kořínek), Klazar.

FC Hradec Králové B – Náchod 4:0

Domácí fotbalisté nastoupili posíleni o několik hráčů širšího prvoligového kádru a na jejich hře to bylo znát. V prvním poločase jasně diktovali tempo hry a po pěkných kombinačních akcích vedli v 26. minutě 3:0. Do přestávky se mohlo skóre ještě minimálně dvakrát měnit ve prospěch „votroků“, ale hostující brankář Kaufman byl proti.

Po změně stran se obraz hry nezměnil. Svěřenci trenéra Matějky předváděli nadále dobrý kombinační fotbal a v 67. min. vsítili Hubičkou čtvrtý gól. Hosté měli za celý zápas jedinou vážnější příležitost a to 86. minutě, kdy trestný kop Škody vyrazil brankář Koubek.

Fakta – branky: 5. a 26. Zelený, 18. Veselka, 67. Hubička. Rozhodčí: Štěpánek (Chrudim). ŽK: 2:0. Diváci: 160. Poločas: 3:0. FC Hradec Králové B: Koubek – Hečko (74. Vlček), Němeček, Jandík, Černý – Veselka, Lacina (84. Chromek), Janoušek, Zelený – Hubička, Korba (81. Petřík). FK Náchod: Kaufman – Nejman, Vít, Rompotl, Gross (62. Pohl) – Vondráček, Hubka, Škoda (82. Mucha), Petr (36. Šťavík), Srkal – Sedláček.

Díky dopolední remíze Chrudimi s Velimí mohl Letohrad jít v případě vítězství v čele tabulky do trháku. Motivační faktor zapůsobil dokonale a domácí hýřili aktivitou.

Paradoxně nápor umírnilo vyloučení hostujícího hráče, po kterém se soupeř zatáhl a překonávat obrannou hráz nebylo nic snadného. Přesto se kýžených tří bodů svěřenci trenéra Veselého zaslouženě dočkali a náskok čtyř, respektive pěti bodů před nejbližšími pronásledovateli se jeví nadějně. O branky, které dovedly Letohrad k vítězství, se postarali v první půli Brendl, ve druhé zase Konečný.

Fakta – branky: 20. Brendl, 73. Konečný. Rozhodčí: Tereba (Praha). ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (32. Banda). Diváci: 350. Poločas: 1:0. FK OEZ Letohrad: Kykal – Moník, Macek, Vaniš, Macháček – Nadrchal (61. Konečný), Kuželka, Bíro (76. Stejskal), Kail – Brendl (83. Kabourek), Semerák. 1. FK Nová Paka: Ottmar – Čokina, Ptáček, Musil, Svoboda – Jisl, Makula, Počta, Fišar (76. Koza) – Banda, Král.

V opticky vyrovnaném utkání dělali hosté hrubé chyby v obranné činnosti. Nebýt Tomana v brance mohla být výhra domácích ještě větší. Turnov zvítězil zaslouženě.

Fakta – branky: 17. Bělík, 27. Mendlík (z pen.), 35. vlastní, 66. Horák – 72. vlastní. Rozhodčí: Baum (Děčín). ŽK: 1:0. Diváci: 250. Poločas: 3:0. Jiskra Ústí nad Orlicí: Toman – Roupec, David, Borek (46. Jiroušek), Tomášek – Pászto, Vaňous, Roušar, Javůrek (70. Felcman) – Kukla (57. Falta), Dostál.

V utkání dvou mužstev ohrožených sestupem hosté zejména ve druhém poločase zklamali. Jejich výkon byl celkově podprůměrný. Mužstvo se potýká se značnou marodkou, brance soupeře za celé utkání neublíží a při bránění dělá školácké chyby. Už tři zápasy nedal Jičín gól.

Fakta – branky: 26. Novotný, 63. Hartman, 71. Havel, 87. Radačovský. Rozhodčí: Jan Krupa (Jablonec n. N.). ŽK: 2:2. Diváci: 230. Poločas: 1:0. SK Jičín: Puš – Zlámal, Macháček, Řeháček, Malý – Mikolášek (72. Materna), Samko (82. Fejfar), Pivrnec, Vích – Vacek, Topič (58. Veg).