Tesla Pardubice - AFK Chrudim 2:0 (2:0)

Branky: 23. a 25. Petrus. ŽK: 2:2 (Voženílek, Třešňák - Rahimič, Hauf). Rozhodčí: Kembický z Pardubic (M. Blaschke, Jelínek). Delegát: Štěpánek ze Semil. Diváků: 150

Sestavy - TESLA: Shejbal - Hajdari (90. Fidra), Pospíšil, Třešnák, Voženílek - Kakrda, Jeřábek, Prorok, Vanžura - Petrus, Sedlák (60. Veverka). Dále připraveni: Zavřel, Cincibuch, Hlava, Svědík. AFK CHRUDIM: Lankaš - Luptovský, P. Zdražil, Rahimič, Klíma - Hýsek, Zvára, Holub, Čechlovský (75. Merkl) - Vácha, Hauf (63. Kučera).

V posledním utkání podzimní části přivítala Tesla sousední AFK Chrudim. Domácím chyběli ze zdravotních důvodů Gavula a Škvrňák, hostům Vladyka, Rešetár a Linhart, kteří byli s futsalovým Era-Packem Chrudim na turnaji Ligy mistrů v Belgii. '

První šanci měli ale právě hosté, když se po rohovém kopu míč odrazil k volnému Zdražilovi, jenže ten zblízka branku těsně minul. Poté se hrál fotbal bez šancí až přišla rozhodující tříminutovka. Ve 23. po akci Jeřábka přiťukl Prorok doprava do vápna Kakrdovi, ten překonal Lankaše a pro dobíhajícího Petruse nebyl problém míč zblízka dopravit do sítě - 1:0.

Za dvě minuty pak po rohovém kopu hlavičkoval Třešňák, Lankaš míč jen vyrazil a Petrus ho hlavou poslal pod břevno - 2:0. Ve 35. mohl zvýšit po přihrávce Jeřábka Vanžura, ale Lankaš byl proti. I ve druhé půli měli mnoho šancí domácí. V 52. po hezké kombinaci střílel z první vedle Jeřábek. Za minutu Kakrda vysunul do šance Petruse, ale Lankaš jeho pokus zmařil.

Jedinou vážnější šancí hostů byla ve 54. tvrdá střela Váchy, ale Shejbal vyrazil míč na roh. V 57. pak Kakrda připravil ideální příležitost pro Sedláka, ale ten netrefil ani branku. V poslední půlhodině sice měli více ze hry chrudimští, ale branku neohrozili.

Naopak v závěru ještě mohli přidat další branku hráči Tesly. V 81. měl po příhře Jeřábka ideální příležitost střídající Veverka, ale sám před Lankašem, nechal svým pokusem vyniknout hostujícího gólmana. Stejně tak tomu bylo v 90. minutě, kdy Petrus poslal Jeřábka do sóla, ale ten úplně sám před ním trefil pouze jeho.

I tak si ale domácí celek připsal důležité tři body a podzim tak ukončil na čísle 20. Velmi dobře utkání odřídila trojice rozhodčích v čele s Kembickým. (jma, ašo)