Na sezonu 2009 – 2010 budou rádi vzpomínat v Pardubicích na Slovanech. Účastník Krajského přeboru Pardubického kraje si totiž v sezoně počínal znamenitě a vyboval pro Pardubicko divizi. Včera AS zahájil přípravu na novou sezonu a trenéra ROMANA OLIVY jsme se zeptali:

Máte za sebou skvělou sezonu na jejímž konci byl postup do divize, který byl výsledkem neskrývané klubové ambice. O postupu bylo jasno již dávno před koncem soutěže, jak mančaft prožíval závěrečnou fázi přeboru, kdy už byl postup v kapse?
V průběhu sezony jsme se usadili v čele soutěže a vydrželi tam až do konce. Když už nebylo pochyb o tom, že nás postup nemine, všichni jsme si závěr sezony užívali. Vždyť něco podobného se nemusí opakovat. Udělali jsme vše pro postup a máme divizi. V tomto ohledu jsme s uplynulou sezonou moc spokojeni.

Mužstvo mělo vyrovnané řady, nemělo zjevné slabiny. S kostrou týmu jste byl nepochybně spokojen.
Ano, základní osa týmu fungovala. Potěšilo mě, že bylo možné na některých postech hráče točit, zastupitelnost hráčů byla určitě naší předností. Mnozí navíc na svých postech patřili k nejlepším v celé soutěži.

V létě přicházejí do mužstva tři nové tváře, Martin Hundák z Letohradu, na spadnutí je dohoda s FC Hlinsko, odkud by měl Slovan posílit pohybově výborný Matěj Slováček, z FK Pardubice by měl v příštím týdnu do týmu přijít ještě Miloš Chvála, odchovanec Sezemic.
Kádr potřebujeme posílit. Hundák je typem konstruktivního záložníka, Slováček je šikovným rychlonohým útočníkem, svoji perspektivu v mužstvu má i Chvála.

Mužstvo bylo zvyklé vyhrávat, teď to však bude nepochybně těžší.
Je to tak, máme i poměrně těžký los, začínáme v Kolíně, doma nás čeká na jaře se zachraňující Turnov, poté zajíždíme dvakrát za sebou k soupeřům, do Hradce Králové s tamním B týmem a do Trutnova. Přitom na úspěšném vstupu do soutěže dost záleží.

V poháru Ondrášovka Cup Slovan jede do Dvora Králové. Berete pohárovou soutěž se vší odpovědností a s vůlí postoupit .
Ano, ve Dvoře Králové budeme bojovat o prvoligový Jablonec v následném druhém kole. Zahrát se s předním celkem I. Gambrinus ligy je hodně lákavé a divácky atraktivní.

V přípravném období máte naplánovano poměrně hodně zápasů, je to nějaký záměr?
Čeká nás čtyřtýdenní přípravné období, pohár ve Dvoře Králové bude testem před úvodním divizním kolem. Musíme být dobře kondičně i herně připraveni, proto obě tyto složky se v přípravě budou prolínat.

Jste jediným celkem Pardubicka v divizi. Kam budete jezdit omrknout budoucí soupeře Slovanu?
Nejblížeji to je do Chrudimi, do Hradce Králové a snad ještě do Ústí nad Orlicí. V Pardubicích či do Živanic by to bylo blížeji, ale Pod Vinicí bude ČFL a Živanice bohužel z divize spadly…

Přípravné zápasy AS Pardubice (divize C):
10.7. v Čelákovicích (so 10.30),
14.7. ve Svitavách (st 17),
17.7. v Srchu (so 18), 21.7. v Převýšově (st 17),
24.7. ve Dvoře Králové pohár (so 17),
28.7. SFK Vrchovina (so 17.30), 31.7. v Chrudimi s SK (so 17).

O případných změnách budeme informovat.