1. FK Nová Paka – FK Pardubice a.s. 0:0.

Rozhodčí: Kubr (Praha) – výborný. Bez karet. Diváků: 320.

V Nové Pace byla navozená bojovná atmosféra, domácí příznivci věřili, že pardubický celek utrpí první prohru v soutěži. V úvodu utkání se po pravé straně nebezpečně probíjel přes Proroka domácí Jisl, ale jeho centrovaný míč před Shejbalem nikdo z domácích nezužitkoval.

K další podobné akci se již domácí za celý zápas nedostali. Hosté od 10. minuty převzali iniciativu a soupeře zatlačili do defenzívy. Rychlou kombinací si postupně vytvářeli i střelecké příležitosti, ale jejich využití bylo nulové. Ve 20. min. na centr Fidry před brankou stojící Petrus hlavou nedosáhl, ve 30. minutě pálil z hranice osmnácti metrů Fikejz, ale míč letěl těsně vedle. V hledišti to však silně zahučelo.

Vzápětí hosté ve velkém vápně předvedli doslova tanec s míčem a po akci Fikejze s Kudrnou a Fidrou míč po patičce Fikejze jen zázrakem neskočil v síti. Ve 33. min. přetažený centr Kakrdy z výhodné pozice na malém vápně nedokázal hlavou dopravit do sítě Fidra. O minutu později se před Ottmarem objevil Petrus, ale neprostřelil ho a diváci jen uznale pokyvovali hlavou nad akcemi pardubického celku. V závěru první půle ještě ohrozili branku soupeře Jeřábek a Fikejz, ale nic z toho.

Druhý poločas se domácí snažili probíjet na dostřel branky Shejbala, ale hosté nadále vyvíjeli tlak. Ve středu pole se hra vyrovnala, ale další brankové příležitosti si připravovali jen hosté. Po rohu Kudrny nestačil zblízka zakončit Třešňák, do sóla se dostal Petrus, ale v tísni mířil nad novopackou branku. V 60. min. stopér Čokin obětavě odvracel míč doslova až z brankové čáry.

V dalších minutách zaujala pěkná hlavička Fikejze napříč brankou, té scházely opravdu jen centimetry. Prostě hosté vyhořeli v koncovce a soupeř se nakonec ubránil.

„Zlatý bod, Pardubice byl po celý zápas lepším celkem, vytvořil si snad osm gólovek. Měli jsme velké štěstí,“ sdělil po utkání trenér Nové Paky Frýdek. To už se domácí těšili ze zisku bodu s lídrem divizní tabulky. Hosté herně nezklamali, ale fotbal se hraje na góly. Přes dělbu bodů si Pardubičtí v tabulce polepšili. Horní Měcholupy totiž prohrály v Hradci a tak Pardubice jim o bod utekly.