FK Pardubice (1. místo, 19 bodů) - FK Dobrovice (13 místo, 5 bodů). Sobota v 10.15 hodin, hř. Pod Vinicí.

Pardubice vedou divizní tabulky o bod před Horními Měcholupy. Dobrovice se zatím hledají, ale venku již dokázaly překvapit. Po roční odmlce jsou zpět v divizi a nelze je brát jako úplného nováčka, neboť v posledních pěti letech skončily v divizi dvakrát třetí, jednou čtvrtí. Předloni sestoupily, ale pospo druhém místu v krajském přeboru Středních Čech se znovu vrátila.

Vzájemná bilance minulých sezon: 2004/05 FC LOKO - Dobrovice 0:1 a 0:3, 2005/06 Tesla - Dobrovice 0:0 a 1:2, 2006/07 Tesla - Dobrovice 4:0 a 0:0, 2007/08 Tesla - Dobrovice 2:2 a 2:2.

Martin Svědík, trenér FK Pardubice: “Dobrovice jako staronový účastník divize nezahájily dobře a měly po třech kolech nula bodů. Došlo tam k výměně trenéra a hned venku dosáhly dobrých výsledků, když zvítězily v Převýšově a remizovaly ve Velimi. Mají kvalitní kádr (Niklfeld, Boško) a ustálenou sestavu. Určitě to bude nepříjmený soupeř, na kterého si musíme dát pozor, ale známe ho z dřívějška. V našem kádru budou pro zranění určitě chybět Škvrňák, Veverka, zdravotní problémy mají Jeřábek s Petrusem.“


Sokol Živanice (10. místo, 10 bodů) – FK Nový Bydžov (9. místo, 10 bodů). Sobota v 16.30 hodin.


S Doma živanice šlapou, z venku však body nevozí. Před úterním pohárem s Vítkovicemi by se měl živanický celek našlápnout. Rostislav Macháček, trenér Živanic:

„Do branky půjde Hlouš, prošlápnutý palec má Michal, a bude tedy jen na lavičce. Vrací se do sestavy Balog. Postavení v tabulce nám velí dvakrát za sebou vyhrát. Loni se nám s Bydžovem dařilo, za týden jedeme do Chrudimi. Musíme se vrátit k našemu kombinačnímu fotbalu.“

(jma, ašo)