SK Nová Paka – Sokol Živanice 0:1 (0:1).

Gól: 12. Gorol, Rozhodčí: Novotný (Hradec Králové), ŽK: 4:2. Diváků 180.

Sestava – Živanice: Černík – Hrmo, Vrážel, Vrba, Kašpar – Mocanu (73. Podlipný, Jedlička, Gorol, Michal – Merganc (82. Balog), Holub (89. Kaciáň).

Již v 5. minutě prověřil Gorol domácího gólmana Otmara z dálky a ten s námahou míč srazil na roh, po jehož zahrání hlavičkoval Vrba zblízka míč do rukou novopackého gólmana. Ve 12. minutě Gorol z trestného kopu mířil přesně, míč si od tyče našel cestu do sítě – 0:1.

Hosté měli hru pod kontrolou a svého soupeře nepouštěli do vážnějších útočných akcí. Další slibnou příležitost měl Mocanu, pokus o lob nevyšel Holubovi.

Po změně stran domácí zlepšili pohyb, hru vyrovnali a častěji se dostávali na dostřel živanické branky. Přesto ani hosté nebyli bez šancí, střela Michala se neujala, na centrovaný míč Mergance byl Holub krátký. Domácí zahrávali několik standardních situací, ale Černík v živanické brance byl pozorný.

Novopacký závěrečný nápor přinesl jen jedovatou střelu Ptáčka a do vyložené šance se dostal Rozsévač, ale vyběhnuvšího Černíka neprostřelil. Živanice již těsné skóre udržely a mohou se těšit příštího soupeře, kterým jsou Horní Měcholupy. Utkání bude řídit rozhodčí Vnuk, který se podepsal na prohru Živanic v Chrudimi 2:3.

Náchod/Deštné – FK Pardubice 0:5 (0:4) - ČTĚTE ZDE

Branky hostí: 4. Brorok, 23. Petrus, 25. Kudrna, 27. Fikejz, 68. Hudec.