Fotbalisté Letohradu nezbrzdili rozjetou Velim, která se bez ztráty vyhoupla do čela. Východočeský prapor drží Nová Paka

Jičín – Trutnov 0:4

Fakta – branky: 8. Jiroušek, 10. Hejna, 50. Marks, 65. Ficner. Rozhodčí: Pospíšil (Vrdy). ŽK: 0:1. Diváci: 350. Poločas: 0:2. SK Jičín: Puš – Malý, Macháček, Řeháček (69. Ulvr), Votrubec – Vace (57. Vích), Gaubmann, Horčičko, Jedounek (57. Pivrnec) – Michálek, Matějka. FK Trutnov: Šťastný – Kejzlar (85. Kozák), Kuneš, Makovský, Syrovátko – Kamitz, Marks, Jiroušek, Mařas (18. Ficner) – Hejna (27. Musil), Holubec.⋌(jp)

FC Hradec Králové B – Slovan Pardubice 3:2

Sousedské derby gradovalo až po změně stran. V prvním poločase se hra přelévala od vápna k vápnu bez vážnějších šancí. Přesto se hosté ujali vedení díky gólu Slováčka, který využil chybně zahrané Kábrtovy „malé domů“. Šest minut před odchodem do šaten vyrovnal Voltr.

Po přestávce se hned ve 47. minutě po chybné rozehrávce brankáře Koubka prosadil pardubický Sadílek a poslal hosty opět do vedení. Ve zbývajícím čase však „votroci“ svého soupeře jasně přehrávali a kromě dvou branek si vytvořili další příležitosti ke skórování, které vždy zmařil výborný brankář Hrdina.

Fakta – branky: 39. Voltr, 67. Hubička, 86. Lacina – 31. Slováček, 47. Sadílek. Rozhodčí: Němec (Bernartice). ŽK: 1:0. Diváci: 230. Poločas: 1:1. FC Hradec Králové B: Koubek – Vlček (46. Lacina), Kábrt (46. Schwarz), Němeček, Zelený – Tomašák, Pokorný, Pávek, Veselka – Voltr, Hubička (78. Karanský). Slovan Pardubice: Hrdina – Chvála, Lukeš, Jan Kovařík, J. Adam – Felcman (67. Konečný), Hundák, Kaciáň (78. Šmeral), Jakub Kovařík – Sadílek, Slováček.⋌(js)

Chrudim – Měcholupy 1:0

Po nezáživné půlhodině se přece jen začal hrát fotbal. V první půli odpustil sudí hostům penaltu za „semafor“ Bandy. Jediný gól vstřelil Adámek hlavou po rohovém kopu. V závěru mohl zvýšit Malinský, ale zblízka minul. VÍCE ČTĚTE ZDE

Podívejte se na zápas ve fotogalerii

Fakta – branka: 64. Adámek. Rozhodčí: Orel (Vysoká nad Labem). ŽK. 2:3. ČK: 0:1 (85. Kolísek). Diváci: 300. Poločas: 0:0. AFK Chrudim: Vostradovský – Klíma, Vladyka, Radouš, Adámek – Kopecký (75. Luptovský), M. Holub, Vodrážka (85. Beneš), Vágner – R. Holub, Kroutil (79. Malinský)­.⋌(pn)

Dv. Králové – N. Bydžov 3:2

Východočeské derby přineslo atraktivní fotbal s pěti brankami. Dvě branky vstřelil domácí útočník Otradovský, který dvakrát dokázal obejít domácího brankáře a rozhodl tak o osudu utkání.

Fakta – branky: 32. a 71. M. Otradovský, 13. Kilevník z pen. – 27. Bastin, 80. Blažej. Rozhodčí: Kotalík. ŽK: 2:1. Diváci: 500. Poločas: 2:1. TJ Dvůr Králové: Tomek – Motyčka, Kruliš, D. Novák, S. Ježek – Kilevník, Holub, Fejk (74. Urban), Míl – M. Otradovský (90. Podolník), Kořínek (67. Klazar). RMSK Nový Bydžov: Cejnar – Pilař, Matějka, Žalman, Vaněk – Vaníček, Krois (67. Valenta), Blažej (81. Martinič), Langr – Kazda, Bastin.⋌(pc)

Letohrad – Velim 1:2

Velim přijela do Letohradu bez ztráty bodu v dosavadních odehraných zápasech a s touto bilancí se vracela i domů, což rozhodně nikoho z domácích příznivců netěšilo. Pakliže domácí vyhořeli v podzimní premiéře na neproměňování šancí, tentokrát se jim nedařila ani hra v poli.

Fakta – branky: 58. Macháček – 15. Snop, 81. Vajgl. Rozhodčí: Novotný (Hradec Králové). ŽK: 2:2. Diváci: 350. Poločas: 0:1. FK OEZ Letohrad: Kykal – Kříž (46. Kail), Strasmeier, Vaniš, Macháček – Konečný (63. Gerža),Stej­skal, Bíro, Jiroušek (46. Řehák) – Brendl, Semerák . ⋌(hah)

Semily – Nová Paka 2:2

Hosté začali dobře, v 21. minutě vedli 2:0, potom se jim přestalo dařit. Domácí před odchodem do šaten snížili a po hodině hry vyrovnali. Novopačtí měli značnou převahu, z dvaadvaceti šancí neproměnili jedinou.

Fakta – branky: 41. Matocha, 61. Hartman – 7. Mačí, 21. Ptáček. Rozhodčí: Čížek (Praha). ŽK: 2:2. Diváci: 540. Poločas: 1:2. 1. FK Nová Paka: Ottmar – Rozsévač, Ptáček, Kout, Mačí – Jisl (81. Svoboda), Koza, Filip, Bažík – Král, Počta.⋌(jp)

Turnov – Náchod 1:5

Hosté nedali domácímu Turnovu sebemenší šanci. Již během úvodní pětačtyřiceti­minutovky si vytvořili tříbrankový náskok, který ve druhém poločase ještě zvýraznili.

Fakta – branky: 81. Bárta – 13. Malý, 35. Rompotl, 43. Gross, 74. Sedláček, 90. Šorfa. Rozhodčí: Haltuf. Bez karet. Diváků: 300. Poločas: 0:3. FK Náchod: Kasabov – Šťavík, Romptl, Hubka, Gross – Nejman, Vít, Havrda (75. Petr), Srkal – Malý (65. Šorfa), Vondráček (65. Sedláček)­.⋌(mr)

Kolín – Ústí n. O. 3:0

Ústí narazilo zatím na nejsilnější tým. Prohra o tři branky je pro hosty až příliš krutá. Domácí se ujali vedení v první čtvrthodině a vstřelit branku v tomto úseku se jim podařilo i ve druhé půli.

Fakta – branky: 13. Michálek, 59. Biško, 72. štoček. Rozhodčí: Čurda (Frýdlant). ŽK: 1:2. Diváci: 270. Poločas: 1:0. Jiskra Ústí nad Orlicí: L. Novák – Tomášek, Chudý (77. R. Ráb), David, Roupec – Stejskal (52. Kukla), Roušar (65. Pászto), Vaňous, Javůrek – Borek, Z. Dostál.⋌(hah)