Živanice – Horní Měcholupy 3:0 (1:0)

Hosté od úvodních minut působili nebojácným dojmem a bylo zřejmé, že hodně spoléhají na standardní situace.

Gólové šance se však ani na jedné straně dlouho nerodily. Hosté postupně nasbírali tři žluté karty a ta třetí jim byla osudná. Domácí totiž po standardce se ujali vedení, když hradbu těl propálil Vrba. Byl to klasický a velice nepopulární gól do šatny.

Po změně stran dostaly Měcholupy další úder. Nejprve po brilantním centru Mocanu poslal míč z blízka od tyče a těla gólmana Janoscka do sítě Kaciáň a účet zápasu vzápětí podtrhl střelou pod břevno Merganc. Jemu přistrčil míč šikovně Kaciáň a Marganc se dokonale obtočil kolem bránících zadáků Měcholup a míč napálil přímo po břevno.

Hosté byli vývojem skóre hodně zaskočeni, přesto se nevzdávali a usilovali o kontaktní gól.

Jenže Živanice už byly v pohodě, kontrolovaly vývoj utkání. Hosté měli ve druhé půli velkou šanci až šest minut před koncem, ale spálil ji střídající Cirhan.

Trenér Zbyněk Dujsík (Živanice): „První poločas byl vyrovnaný, ale v poslední minutě jsme vstřelili gól a to jsme přesně potřebovali, dostat se v tomto utkání do vedení. Vysoké hráče soupeře jsme dokázali, zejména při standardkách, zcela eliminovat. Druhý gól po přestávce zvýšil mužstvu sebevědomí a zápas jsme tak zvládli bez větších nervů.“

Fakta – branky: 44. Vrba, 51. Kaciáň, 55. Merganc. Rozhodčí: Čurda (Frýdlant v Čechách). ŽK: 1:3. Diváci: 180. Poločas: 1:0. Sokol Živanice: V. Černík – Michal, Vrážel, Vrba, Ferčák (51. Hrmo) – Gorol, Mocanu, Langer, Černohubý – Kaciáň (78. J. Černík), Merganc (78. Podlipný).