Sokol Živanice – Pěnčín/Turnov 2:0 (0:0)

Fakta – branky: 85. Vrba, 90. (+1) Mocanu. Rozhodčí Hrubeš – Fišer, Ratajová. ŽK: 1:1. Diváků: 150. ŽIVANICE: Hlouš – Hrmo (80. Faltys), Vrba, Ferčák, Černohubý – Balog (66. Michal), Mocanu, Langer, Gorol – Merganc, Kaciáň. TURNOV: Cimbál – Selinger, Koťátko, Vítek (76. Vokáček), Škréta – Mecl, Patočka, Hnízdo, Plátek (84. Kulhánek) – Koubek (46. Ježek), Zdražil.

Domácí postupně získali převahu a vytvořili si několik slibných situací, gólmana Cimbála dvakrát prověřoval domácí záložník Gorol. Hosté se k prvnímu vážnějšímu ohrožení živanické branky dostali ve 34. min., když z 25. mířil Patočka těsně vedle.

Po změně stran to byl znovu Patočka, který zdálky mířil pod břevno, Hlouš však míč bravůrně vytáhl z podbřevna. V 53. min. před živanickou brankou málem zažehl požár. To turnovský Zdražil trefil téměř na brankové čáře Černohubého, dorážka Patočky gólem neskončila.

Poté převzali otěže zápasu Živanice. V 65. min. byl blízko ke gólu Merganc, dvakrát se v koncovce objevil Kaciáň, centr Michala Merganc do sítě neusměrnil. Když na druhé straně se ve slibné šanci objevil Ježek, ale mířil jen do boční sítě, vypadalo to, že se rodí bezbranková remíza.

Pět minut před koncem však po rohu skóroval domácí Vrba, když gólman Cimbál si na míč sáhnul, ale ten se odrazil od tyče do sítě – 1:0. V poslední minutě Živanice přežily závar před Hloušem, když došlo ve skrumáži k několika odrazům míče, aby již v nastaveném čase propálil míč od tyče do sítě Mocanu a uzavřel brankový účet zápasu.

Řekli po utkání

Zbyněk Dujsík, trenér Živanic:
„Věřili jsme si, že zápas zlomíme ve vítězství, dělali jsme proto všechno možné. V závěru jsme hráli jen na tři obránce a riskli nasazení třetího útočníka. Za stavu 0:0 nám trochu zatrnulo po závaru před Hloušem, kdy míč se odvracel Černohubý, jednou tam výborně zasáhl Hlouš při střele z dálky. Celkově to bylo naprosto vyrovnané utkání a myslím, že vyhrálo mužstvo, které chtělo víc vyhrát.“

Emil Šafář, trenér Turnova: „V prvním poločase byly Živanice lepší, ale ve druhé půli jsme dokázali převzít iniciativu a vytvořili si tři gólové šance. Neproměnili jsme ani jednu a tak těžko myslet na úspěch. Soupeř nás v posledních pěti minutách dvěma šťastnými trefami po našich chybách potrestal. Bohužel citelně nám chybí dlouhodobě zraněný střelec Mrklas, někteří hráči mají tréninkové výpadky a je to znát…“