První ohlédnutí

SK Holice – SK Polička 4:1 0:0). Holičtí se v uplynulém kole střetli se silnou Poličkou. Ta měla výtečný podzim a byla dlouho postupovým konkurentem trojlístku z Pardubicka. Z postupové hry záhy po jarních odvetách vypadla a zřejmě obsadí čtvrtou příčku tabulky. „V první půli jsme byli nevýrazní, v ofenzívě málo nebezpeční. Byli jsme zbytečně nervózní, zatímco soupeř byl v pohodě a produkoval svůj tradiční fotbal. O přestávce bylo třeba dodat hráčům větší odvahu a odhodlání. Po změně stran to již bylo úplně něco jiného. Vstřelili jsme gól, za chvíli druhý. Soupeři byl vyloučen jeden hráč a tím již bylo prakticky rozhodnuto. Zlepšíla se mám ofenzíva, dopředu se posunulo víc hráčů a přišly i šance,“ sdělil Šedivka.

Druhé ohlédnutí

TJ Lanškroun – Sokol Živanice 2:1 (1:0). Do Lanškrouna neodjel zraněný Macháček,, start pro velké vedro nebyl doporučen Medunovi, mimo hru jsou dále Michal i Mocanu… “Utkání ovlivnilo bouřka před utkáním, hřiště bylo podmáčené, nedalo se moc kombinovat. Zklamalo mně však prostředí. Nechápu, proč je na úrovni krajského přeboru tolik emocí. Oběma soupeřům již o nic nešlo, proto se pozastavuji na tendenčním řízením zápasu, zlobou diváků a fukcionářů proti nám,“ sdělil trenér Karel Krejčík. Ve druhé půli byl v 80. minutě vystřídán Hůlka náhraním gólmanem Hloušem. Proč? „Hůlka nemá formu, hraje špatně, ale pro absence některých hráčů nastoupit musel. Ve druhé půli se zdálo, že zápas otočíme, když udělal hrubku a inkasovali jsme gól, rozhodl jsem o střídání Hloušem ,“ řekl živanický trenér Karel Krejčík.

Třetí ohlédnutí

Sokol Dobříkov – FK AS Pardubice 3:1 (2:1). Zápas ovlivnilo přísné vyloučení L. Kopřivy, hráli jsme o deseti bez klíčového hráče. Soupeř navíc zahrával dvě penalty, jednu proměnil. Když v 68. Batamag snížil nepříznivé skóre na 1:2 měli jsme ještě šanci na úspěšný výsledek, ale Zahradník čtvrthodiny před koncem zápas třetím gólem rozhodl. Z našich hráčů solidní výkon podali J. Kopřiva a Hála. Na lepší výsledek to nestačilo,“ sdělil zklamaně Roman Oliva.