V úvodu zápasu byli hosté aktivnější, zřejmě si vzali příklad z minulého zápasu, kdy Čáslav vůbec nezachytila začátek domácí juniorky, což rozhodlo. Středočeši si vypracovali i dvě dobré gólové příležitosti, které ale brankou neskončili. Pardubičtí mladíci naopak hrozili ze standardních situací, ale ke gólu to nevedlo. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Ve druhé půli domácí hráli po větru a zřejmě i tento faktor přispěl k jejich herní převaze, které ale chyběla finální přihrávka. V 56. minutě se do šance probil Mužík, ale z dobré pozice mířil těsně vedle. Za tři minuty to již ale přišlo, po ztrátě Kolína na polovině hřiště rozjel akci Kovář, na levé straně našel rozběhnutého Nováka, který s přehledem otevřel skóre - 1:0! Za pět minut pak Novák vysunul Mužíka, který prostřelil Blahovce a upravil na 2:0!

Ve zbytku zápasu za hustého sněžení již domácí juniorka výhru uhájila, i když hosté zlobili až do úplného konce a i ve druhém jarním domácím zápase vyhrála a opět s čistým kontem.

FK Pardubice B - FK Kolín 2:0 (0:0)
Fakta - branky: 59. Novák, 64. Mužík. ŽK: 1:0 (Jarosz). Rozhodčí: Matyš z Písku (Štuk, Brychta). Delegát: Koňák z Hořic. Diváků: 60.
Sestavy - FK PCE B: Hrnčíř - Pavlas, Spěvák, Řehák, Zelenka - Látal, Kovář, Jarosz, D. Novák (89. Jirásek) - Kašiar (85. Bydžovský), Mužík.
KOLÍN: Blahovec - Biško, Šourek, Nešpor, Seifert (74. Křelina) - Vácha, Živný, Němeček, Šindelář (67. Mlynka), Janecký - Veselý (79. M. Puk).   (ašo)