Fotbalový víkend na Pardubicku je ve znamení vedoucích celků divize v Pardubicích i v Holicích. Živanice jedou na horkou půdu sestupem ohroženého Dobříkova.

DIVIZE: Tesla Pardubice (3. místo, 34 bodů) - SK Hlavice (1. místo, 49 bodů) - hř. Letní stadion. Sobota v 16.30 hodin. Na podzim 2:3.
Martin Svědík, trenér Tesly Pardubice: “Pro nás je to zápas, jako každý jiný. Budeme se snažit uhrát co nejlepší výsledek, ale bohužel máme na marodce Jeřábka, Třešňáka, Škvrňáka a Brože. Příležitost tak dostanou další hráči kádru. Hlavice jde tvrdě za postupem do ČFL, má silný kádr a hlavně o patnáct bodů více, než my. Pokud chceme uspět, musíme podat zodpovědný a disciplinovaný výkon.“
Lukáš Ouředník, sekretář Tesly: “Na podzim jsme v Hlavici prohráli nešťastně 2:3, když průběh zápasu ze strany rozhodčích nebyl úplně v pořádku. Máme tedy soupeři co vracet, ale rozhodně jen na hřišti a nejlépe špičkovým výkonem. Doufejme, že zápas proběhne v duchu fair play. Tímto srdečně zveme příznivce pardubického fotbalu na nejzajímavější zápas jara v krajském městě!
Michal Dyml, sportovní manažer SK Hlavice: “Po dohrávce s Převýšovem (3:0) máme zraněného stopera Kováře, jinak nikdo není v trestu nebo zraněný. Na jaře jsme viděli dva zapásy Tesly a víme, že nás čeká velice těžký soupeř s kvalitním útokem, který je navíc ve formě. Chtěli bychom z Pardubic odjet neporaženi.“

SK Holice (12. místo, 21 bodů) – Sokol Ovčáry (2. místo), 39 bodů). Sobota v 16.30 hodin. Na podzim 1:3. Po dvou výhrách Holic v Převýšově (1:0) a v Dobrovici (3:1) příchází další těžký soupeř: „Oba zápasy venku jsme zvládli, abychom se udrželi v zátěži, měli jsme dva intenzívnější tréninky. Hráči si posílili sebevědomí, na druhou stranu je nebezpečí, že zkušený soupeř přijede s obezřetnou taktikou, prostě si na nás počká a bude spoléhat na brejkové situace. Mimo hru mám T. Jedličku (zlomené žebro) a France trápí tříslo. Oba budu muset nahradit, ale kádr máme široký, takže bychom to měli zvládnout,“ sdělil holický kouč Jaroslav Míchal. Trenér druhého celku divizní tabulky Pavel Janeček (Ovčáry) uvedl: „Holice mají záchranářské starosti, jsou pod tlakem potřeby bodových zisků. Dvakrát teď vyhrály venku, je zřejmé, že nás vůbec nečeká jednoduchý zápas. “

KRAJSKÝ PŘEBOR: Sokol Dobříkov (15. místo, 14 bodů) – Sokol Živanice (1. místo, 41 bodů). Sobota 16.30 hodin. Na podzim 1:10. „Nejtěžší soupeř v nejhorší možnou chvíli,“ zní Dobříkovem, který v minulém kole zažil šok. Prohrál totiž v Ústí nad Orlicí 0:6 a když Prachovice vyhrály v Živanicích, rázem zde propukla panika:
„Vysoká prohra na nás teď leží, ctím zásadu, že prohrát se může, ale se ctí,“ sděluje dobříkovský trenér Mazal. Na podzim v živanicích Dobříkov prohrál 1:10: „Chceme bodovat a podřídíme tomu i taktiku. Nevylučuji, že budeme některé hráče soupeře bránit osobně. Na většinu technických hráčů platí, když se jim hraje hodně do těla. Pokud soupeři otrávíme fotbal tvrdostí, budeme mít úspěch,“ má jasno kouč Dobříkova .
Živanický Milan Šmarda ví, že na podzimních 10:1 musí jeho tým zapomenout: „Zápas s Prachovicemi nám nevyšel, rozebrali jsme si kolektivní i individuální chyby. Ve druhé polovině týdne jsme se již upínali k dnešnímu zápasu v Dobříkově. Na malém hřišti to bude především boj, s přemírou standardních situací. Dobříkov v žádném případě nemůžeme podcenit, chceme rozhodně uspět,“ sdělil trenér Šmarda.

Slovan SKP Moravská Třebová (8. místo, 24 bodů) – FK AS Pardubice (2. místo, 33 bodů). Neděle v 16.30, Na podzim 0:2. „Gólman Málek má podmínku, takže s ním můžeme počítat. V týdnu jsme si rozebrali chyby z minulého utkání s Hlinskem, herně i kondičně zatrénovali. Čeká nás kvalitní soupeř, musíme se však vyvarovat individuálních chyb,“ sdělil trenér FK AS Zdeněk Pochobradský.

Tesla Pardubice B (10. místo, 21 b.) – SK Polička (12. místo, 20 b.). Neděle v 16.30, Letní stadion. Na podzim 4:2. „V A týmu je marodka, takže nás asi nikdo neposílí. Oproti zápasu ve Svitavách ale nastoupí Svědík a Janovský. Mužstva ze spodu tabulky bodují, takže doma musíme vyhrávat,“ sdělil trenér Němeček.“

(Jaroslav Mach, Lukáš Ouředník)