Do nové sezony jde klub se širším kádrem a určitě se s ním v divizní soutěži neztratí. Trenér MARTIN SVĚDÍK je však v prognózách velmi obezřetný.

Do nové sezony jde klub s novým názvem, možná začíná psát novou historii. Název je identický s mládežnickou základnou v Ohrazenici. Vidíte v tom nějakou výhodu?
O spojení mládeže a dospělých pod jeden klub a tím pádem i pod stejný název  se usilovalo dlouho a byl to jeden z hlavních cílů akcionářů našeho klubu. Je to další krok na cestě, jak vrátit fotbal na vyšší úrovni zpět do Pardubic. Jedná se o dlouhodobý proces, ale z hlediska klubové koncepce hodně důležitý.

Z kádru A týmu ukočil kariéru Lukáš Hlava. Máte za něj náhradu? A co další nové tváře?
Do obrany přichází na přestup David Hudec z Náchoda, z ligového dorostu  Pardubic pak nadějný útočník Martin Brychta, které jsme získali na přestup z Vysokého Mýta a Miloš Chvála, který je u nás na hostování ze Sezemic. Z béčka do A týmu jsme posunuli Jiřího Hlaváčka.

V mužstvu však po půlročním hostování nadále zůstává „Sparťan“ Fikejz.
Ano, zájem měly obě strany a Radim tak u nás zůstává na hostování do  15. ledna 2010.

Zdá se, že útočná síla týmu se v mužstvu zvyšuje ?
Nevím jestli síla, ale to určitě ukáže čas. V útoku vedle Fikejze a Brychty  máme ještě Petruse a Veverku. Určitě natomto postě máme teď výraznější konkurenci.

Divizní soutěž asi nebude lehčí než loni, z ČFL spadly Letohrad a Náchod. Boj o horní patra bude asi dost těžký. Cítíte to také tak?
Určitě, soutěž bude velmi náročná, toho jsme si vědomi a proto jsme si zatím  nedávali žádný konkrétní cíl na umístění. Uvidíme, jak se nám podaří vstup do sezony a jak silní budou naši soupeři. Nechceme se pohybovat někde v blízkostí sestupových míst a umístění v horní polovině tabulky by chtěl asi každý. Uvidíme. Máme v kádru dost mladých hráčů a ty chceme postupně zabudovávat do sestavy…

Myslíte si, že by současný kádr mohl být schopen útočit až na samotnou špici divizní tabulky? Mužstvo se zdá být stabilizované, žádné výrazné odchody se nekonaly, na mnoha postech roste konkurence. Navíc klub má do budoucna zajištěný pravidelný přísun dorosteneckých „vyučenců“?
Na to je těžká odpověď, v tomto ohledu záleží na mnoha okolnostech, těžko  předvídat. Výhoda pravidelného přísunu mládeže je však nesporná.

Z ohrazenické mládežnické základy se do divizní kádru propracoval nadějný Brychta a Chvála. Mají šanci se dostat do sestavy a předpoklady se v ní prosadit?
Oba šanci zapadnout do mužstva určitě mají.

Nervozita před podzimním výkopem stoupá. Jaké máte před úvodním zápasem s Velimí pocity?
Všichni cítíme potřebu dobře vstoupit do nového ročníku divizní soutěže.