Divizní týmy doma bodovaly naplno, a ještě si zastřílely

Pardubice - Bodové i střelecké hody prožili fotbalisté obou pardubických týmů. Živanice nasázely čtyři góly Dvoru Králové, pardubické rezerva dokonce pět branek Turnovu.

28.5.2017

27. kolo

Živanice – Dvůr Králové 4:3 (2:2).
Fakta – branky: 45. a 51. M. Ujec, 2. Petrus, 55. Polák – 1. Škoda, 6. Janouch, 60. O. Ujec. Rozhodčí: Mrkáček. ŽK: 4:3. Diváků: 150.
Sestava - Živanice: Vašíček – Buriánek, Motyčka, Ferčák, Novotný – T. Kakrda (57. Janecký), Gorol, Herzán (80. Sůra), Polák – M. Ujec (85. Hundák), Petrus (90. Trupl). Dvůr Králové: Finke – Pícha, Rejl, Podolný, Poděbradský – O Ujec, O. Vaníček, Dvořák, Mertlík (75. J. Vašíček) – Janouch (80. Hruška), Škola (75. Otradovský).

Kdo přišel v sedmé minutě, přišel o tři góly. Domácí si vypracovali více šancí ale v prvním poločase byli s jejich zakončení na štíru. Pomohl jim gól do šatny. Po přestávce odskočili na dvoubrankový rozdíl. Dvůr už stačil jen snížit.

FK Pardubice B - FK Turnov 5:2 (3:1)
Fakta - branky: 16. D. Pánek, 29. V. Kakrda, 42. a 69. Kovář, 67. Zelenka - 45. Cigánek, 47. Horák. ŽK: 0:2. Rozhodčí: Ježek z Jílovic (Hůlka, Kazda). Delegát: Filip z Jamného nad Orlicí. Diváků: 80.
Sestavy - FK PCE B: Hrnčíř - F. Pánek, Řehák, Jedlička, V. Kakrda - Fusek (83. Slezák), Prokopec, Čiernik, Zelenka (70. Málek) - Kovář, D. Pánek (59. Gašpar). TURNOV: Hyka - Šimek, Novotný, Benek, V. Tvrdý - Cigánek (70. Veber), Horák, Kordík, Petrlák (70. Havel), Beníšek - Špína (67. Šulc).

Čtyři kola před koncem soutěže přivítala pardubická rezerva na hlavním hřišti Pod Vinicí Turnov a tříbodová výhra byla nutností. Když ve 42. minutě zvyšovali domácí na 3:0, zdálo se, že to bude pohodový zápas. Jenže hned po pauze to bylo 3:2 a dalších dvacet minut byl zápas otevřený. Až dvě rychlé branky v 67. a 69. minutě nakonec rozhodly o výhře Pardubic B v poměru 5:2.

První nebezpečnou střelu vyslal Kovář ve 13. minutě a ta lízla tyč. V 16. minutě po akci a příhře Fuska zblízka otevřel skóre D. Pánek - 1:0. Poté se dlouho bojovalo o každý míč až ve 29. minutě po akci a centru Zelenky vrátil Fusek míč pře branku a nabíhající V. Kakrda nekompromisně zvýšil na 2:0. Ve 42. minutě domácí předvedli další pohlednou akci, na jejímž konci byla gólová střela Kováře - 3:0. Jenže v poslední minutě se za domácí obranou zjevil Cigánek a snížil na poločasových 3:1.

Hned na začátku druhé půle hosté vybojovali roh a po jeho rozehrání se hlavou prosadil a snížil na rozdíl jedné branky - 3:2. Hostům tento moment vlil krev do žil, naopak domácí výrazně utlumil. Hosté šli za vyrovnáním a domácí hráči se bránili s vypětím všech sil. Naštěstí toto přežili bez úhony a v rychlém sledu přidali další dvě branky. Nejprve v 67. minutě unikl Fusek, ale místo zakončení ještě hledal spoluhráče a byl z toho roh. Po něm se odražený míč dostal k Zelenkovi, jen ž ho zblízka poslal do branky - 4:2. Za další dvě minuty unikl střídající Gašpar, gólman Hyka jeho ránu vyrazil a Kovář hlavou poslal míč do branky popáté, čímž uzavřel skóre na konečných 5:2. Ve zbytku zápasu se již nic zajímavého neudálo a domácí si tak připsali do tabulky důležité tři body.  (ašo, zz)

28.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
Sraz české reprezentace mužů před kvalifikačním zápasem o Světový pohár  v Číně 2019 s Islandem. Trénink v pardubické hale Na Dukle.