Divizní týmy doma bodovaly naplno, a ještě si zastřílely

Pardubice - Bodové i střelecké hody prožili fotbalisté obou pardubických týmů. Živanice nasázely čtyři góly Dvoru Králové, pardubické rezerva dokonce pět branek Turnovu.

28.5.2017

27. kolo

Živanice – Dvůr Králové 4:3 (2:2).
Fakta – branky: 45. a 51. M. Ujec, 2. Petrus, 55. Polák – 1. Škoda, 6. Janouch, 60. O. Ujec. Rozhodčí: Mrkáček. ŽK: 4:3. Diváků: 150.
Sestava - Živanice: Vašíček – Buriánek, Motyčka, Ferčák, Novotný – T. Kakrda (57. Janecký), Gorol, Herzán (80. Sůra), Polák – M. Ujec (85. Hundák), Petrus (90. Trupl). Dvůr Králové: Finke – Pícha, Rejl, Podolný, Poděbradský – O Ujec, O. Vaníček, Dvořák, Mertlík (75. J. Vašíček) – Janouch (80. Hruška), Škola (75. Otradovský).

Kdo přišel v sedmé minutě, přišel o tři góly. Domácí si vypracovali více šancí ale v prvním poločase byli s jejich zakončení na štíru. Pomohl jim gól do šatny. Po přestávce odskočili na dvoubrankový rozdíl. Dvůr už stačil jen snížit.

FK Pardubice B - FK Turnov 5:2 (3:1)
Fakta - branky: 16. D. Pánek, 29. V. Kakrda, 42. a 69. Kovář, 67. Zelenka - 45. Cigánek, 47. Horák. ŽK: 0:2. Rozhodčí: Ježek z Jílovic (Hůlka, Kazda). Delegát: Filip z Jamného nad Orlicí. Diváků: 80.
Sestavy - FK PCE B: Hrnčíř - F. Pánek, Řehák, Jedlička, V. Kakrda - Fusek (83. Slezák), Prokopec, Čiernik, Zelenka (70. Málek) - Kovář, D. Pánek (59. Gašpar). TURNOV: Hyka - Šimek, Novotný, Benek, V. Tvrdý - Cigánek (70. Veber), Horák, Kordík, Petrlák (70. Havel), Beníšek - Špína (67. Šulc).

Čtyři kola před koncem soutěže přivítala pardubická rezerva na hlavním hřišti Pod Vinicí Turnov a tříbodová výhra byla nutností. Když ve 42. minutě zvyšovali domácí na 3:0, zdálo se, že to bude pohodový zápas. Jenže hned po pauze to bylo 3:2 a dalších dvacet minut byl zápas otevřený. Až dvě rychlé branky v 67. a 69. minutě nakonec rozhodly o výhře Pardubic B v poměru 5:2.

První nebezpečnou střelu vyslal Kovář ve 13. minutě a ta lízla tyč. V 16. minutě po akci a příhře Fuska zblízka otevřel skóre D. Pánek - 1:0. Poté se dlouho bojovalo o každý míč až ve 29. minutě po akci a centru Zelenky vrátil Fusek míč pře branku a nabíhající V. Kakrda nekompromisně zvýšil na 2:0. Ve 42. minutě domácí předvedli další pohlednou akci, na jejímž konci byla gólová střela Kováře - 3:0. Jenže v poslední minutě se za domácí obranou zjevil Cigánek a snížil na poločasových 3:1.

Hned na začátku druhé půle hosté vybojovali roh a po jeho rozehrání se hlavou prosadil a snížil na rozdíl jedné branky - 3:2. Hostům tento moment vlil krev do žil, naopak domácí výrazně utlumil. Hosté šli za vyrovnáním a domácí hráči se bránili s vypětím všech sil. Naštěstí toto přežili bez úhony a v rychlém sledu přidali další dvě branky. Nejprve v 67. minutě unikl Fusek, ale místo zakončení ještě hledal spoluhráče a byl z toho roh. Po něm se odražený míč dostal k Zelenkovi, jen ž ho zblízka poslal do branky - 4:2. Za další dvě minuty unikl střídající Gašpar, gólman Hyka jeho ránu vyrazil a Kovář hlavou poslal míč do branky popáté, čímž uzavřel skóre na konečných 5:2. Ve zbytku zápasu se již nic zajímavého neudálo a domácí si tak připsali do tabulky důležité tři body.  (ašo, zz)

28.5.2017 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 9 000 Kč Prodavači textilu, obuvi a kožené galanterie Prodavač/ka módních oděvů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9000 kč, mzda max. 12000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce Pardubice, Prodavač/ka do obchodu módních oděvů, Pracovní doba krátký/dlouhý týden + jedna sobota v měsíci., Místo je vyhrazeno pro OZP., První kontakt emailem, telefonicky nebo osobně na adrese Pardubická 528, Chrudim. Pracoviště: Apelo s.r.o. - pracoviště, 17. listopadu, č.p. 254, 530 02 Pardubice 2. Informace: Karolína Lörinczová, +420 774 741 568. Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 120 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Ostřetín 40, 534 01 Holice , Požadujeme: zdravotní průkaz, samostatnost, pracovní flexibilita, znalost českého jazyka - výhodou. , Nabízíme: možnost přespání (ne bydlení), příspěvek na stravu, práce v malém kolektivu. , Nástup možný IHNED! Směnný provoz dle dohody. , První kontak telefonicky, e-mailem nebo osobně - Ostřetín 40, provozovna Restaurant - Motel Hana.. Pracoviště: Vlastimil mann - motel hana, 534 01 Holice v Čechách. Informace: Mannová Ilona Mann Vlastimil,, +420 604 167 005. Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Finanční poradce 65 535 Kč Finanční poradci specialisté Regionální ředitel. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 80000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KONTAKT : Šantrůčková Veronika, tel.kontakt: 605008493, Regionální ředitel, Finanční Institut - společnost s rostoucím podílem na trhu a specialista na rodinné finance hledá zkušeného kolegu s praxí na pozici Regionální ředitel/-ka. , , Náplň práce: , - vedení krajské pobočky; , - vedení výběrových řízení; , - školení obchodních dovedností; , - plnění stanovených cílů; , - zodpovědnost za výsledky svěřené obchodní skupiny , , Požadujeme: , - výborné manažerské a organizační schopnosti; , - komunikativní a obchodní dovednosti; , - ukončené SŠ nebo VŠ vzdělání – minimálně maturita (ekonomického směru) , - zkušenosti ve finančnictví a licence PPZ, , - bezúhonnost; , - ŘP skupiny B – aktivní řidič , , Nabízíme: , - zázemí kanceláře a veškerý servis , - klientelu přidělenou společnosti – předem domluvené schůzky zajišťuje centrála společnosti , - vybudovaný tým spolupracovníků ve svěřeném regionu , - pohyblivou složku - odměny ze svěřeného regionu + pasivní příjem , - pravidelná školení a porady , - možnost kariérního růstu , , V případě zájmu se do výběrového řízení přihlaste na http://www.karierafi.cz a nebo zašlete svůj životopis na e-mail: personal.oddeleni.hk@financni-institut.cz, , Šantrůčková Veronika, tel.kontakt: 605008493. Pracoviště: Finanční institut - zelené předměstí, Jahnova, č.p. 8, 530 02 Pardubice 2. Informace: , . Výroba - Výroba Technici elektronici přístrojů, strojů a 22 000 Kč Technici elektronici přístrojů, strojů a zařízení Technik/čka údržby Synthesia Semtín. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce Pardubice - Semtín. , Nástup dohodou, pracovní poměr na dobu určitou - 1 rok s obnovou. , Co budeš dělat?, o ráno si oblékneš monterky a vyrazíš za ostatními, o tvůj revír bude Synthesia Semtín - budeš tam jako doma, o SUMO? - servis, údržba, montáž a opravy v oblasti elekto a MaR- úkoly jsou jasný , Co zajímá nás?, o máš papír v kapse alespoň výučák z oboru elektro (měření a regulace) a platnou vyhlášku 50/1978 Sb? Super, bez toho by to nešlo, o máš zkušenosti v oblasti údržby? Super, máš malé bezvýznamné plus, o máš chuť se naučit každý den něco nového? Super, tebe právě hledáme, o nebojíš se práce? Super, flákače nehledáme, o nemáš ručičky dozadu? Super, budeš je potřebovat , , A co ti na oplátku nabídneme my?, o za málo peněz hodně muziky - to u nás rozhodně neplatí, o ovoce k snídani, oběd skoro zadáč, o kopec srandy na firemních akcích, kterých není fakt málo - účast na rockových festivalech povinná, o kapr a šáňo před tím, než si odejdeš válet šunky mezi placeným vánočním volnem , První kontakt telefonicky (pracovní dny 8:00 - 16:00) nebo e-mailem.. Pracoviště: S u m o s.r.o. - provozovna semtín, 530 02 Pardubice 2. Informace: Lucie Havelková, +420 605 248 049.

Fotbal - Ilustrační foto.

Ústí dokonalo obrat v penaltách, uspěl i Převýšov. Živanice zůstávají u dna

Pardubice nad Brnem vedly, v oslabení udržely remízu

Hladový tým vyráží do bojů

Pardubice - Pardubičtí basketbalisté stojí na prahu nové sezony. Bojovat budou na domácí i evropské frontě.