Dlouhý aut, gól. A znovu! Pardubice propadly

Pardubice - Nejhorší domácí výkon jara. Svěřenci Jiřího Krejčího dvakrát nechali ve vápně příliš volnosti Davidu Čadovi, který nemilosrdně trestal

Moment zápasu
ZRANĚNÝ KAPITÁN. Zkáza? Ani náhodou, Sokolov na nuceném střídání zkušeného Dřížďala vydělal. V 5. minutě za něj na hřiště přišel Blažek a jeho dlouhé auty plnily v zápase klíčovou roli.

V Pardubicích fotbalově vyrostl, poprvé si v jejich dresu vyzkoušel před lety druhou ligu. Teď svoje město zničil.

Sokolovský záložník David Čada dvěma góly zařídil Baníku kompletní bodovou sadu.
Oba jeho góly padly podle stejného mustru: dlouhý aut do vápna, prodloužený míč, zmatek,  příliš volnosti a Čada pálí.
„Pro mě je hodně nepochopitelné, že jsme z té samé situace dvakrát inkasovali," měl po utkání zlost pardubický kouč Jiří Krejčí.
Jeho celek hrál dlouho hodně bídně, scházel mu lepší pohyb a nápad.

Po změně stran se herně zvedl, díky hlavičce Davida Přibyla vyrovnal na 1:1, jenže necelé tři minuty před koncem zápasu ho sestřelil Čada.
Nebýt ale jedné nešťastné náhody v úvodu utkání, měl zápas možná úplně jiný scénář…

Už v 5. minutě musel odstoupit kvůli zraněnému kolenu zkušený kapitán hostů František Dřížďal.
Místo něho se na hřišti zjevil Jakub Blažek, muž, co míčem dohodí pomalu dál než Bára Špotáková oštěpem. Bez Dřížďalovy nucené výměny by se akce „dlouhé auty" konala sotva.
„Jeho zranění mě hodně mrzí. Paradoxně nám takový moment ale pomohl," usmál se sokolovský trenér Aleš Jindra.

Pardubice měly v prvních 15 minutách dvě tutovky, jenže Lukáš Pouček poprvé trefil jen brankáře, podruhé pálil mimo.
A dál? Kromě Přibylova gólového výskoku už nic.

„Byli jsme ve velké výsledkové nouzi, přijeli jsme sem ten zápas urvat. Pomohli jsme si hrou z hlubokého bloku, což nám není vlastní, ale v této situaci to jinak nešlo," mnul si po výhře 2:1 ruce Jindra.
Východočeši navázali na nevydařený zápas v Karviné. Na skvostný vstup do jara pomalu sedá halda prachu.

FK Pardubice - FK Baník Sokolov 1:2
Fakta – branky:  68. Přibyl – 22. a 88. Čada.
Rozhodčí: Ochotnický – Pelikán, Kubr.
ŽK: 3:2 (21. Jeřábek, 42. Vencl, 90. Přibyl – 60. Čada, 90. Glaser).
Diváci: 811.

Poločas: 0:1.
FK Pardubice: Čihař 3 – Přibyl 4, Němeček 3, Vencl 3, Prokopec 4 – Jarosz 4 (68. Fusek), Kudrna 4, Jeřábek 5, Dostálek 3 (57. Kim 3) – Hundák 4, Pouček 3 (57. Rešetár 3).
FK Baník Sokolov: Dvořák I. – Dřížďal (5. Blažek), Vondráček, Hofmann, Hrubý
(67. Hruška) – Machek, Ivasko, Čada, Glaser, Dvořák II. (85. Šamánek) – Kuzmanovič.

David Přibyl: Chyběl nám pohyb

Závěr k vzteku. Pardubice prohrály se Sokolovem 1:2. DAVID PŘIBYL první manko smazal v 68. minutě. „Doma umíme zápasy otáčet," věřil ve velký obrat. Jenže Pardubice místo toho inkasovaly tři minuty před koncem.

Napadají vás po zápase vůbec nějaká slušná slova?
Hlavně jsme hráli špatně, především v první půlce nám chyběl pohyb, všechny míče jsme nahrávali dozadu a nedařilo se nám udržet balony vpředu. Navíc nás srazil zbytečný gól. Nebylo to ono.

Celý rozhovor s Davidem Přibylem najdete ve východočeském vydání Deníků na straně 20

Předplatné Deníku objednejte zde

Autor: Pavel Ryšavý

28.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
Extraligový duel Chomutov - Pardubice.
8

Pirát Vondrka znovu udeřil a vzal body Dynamu

Den po parlamentních volbách, 22. října, začala povolební vyjednávání ve Sněmovně v Praze. Faltýnek
SLEDUJEME ON-LINE
9

Zeman potvrdil, že Babiše jmenuje premiérem. Začala povolební vyjednávání

Při nehodě byla zraněna matka s dítětem

Lázně Bohdaneč - Maminka s malým chlapcem skončili s autem v příkopu a následně v nemocnici.

Basketbalové Pardubice smetly pražské USK

Pardubice - Ligový top-skórer Quentin Peterson sice vysázel 26 bodů, ovšem Dominez Burnett ještě o 2 více a dovedl pardubickou Beksu ke druhému vítězství v novém ročníku basketbalové NBL.

Únik plynu se nekonal, záchranáři přesto měli práci

Přelouč - Na místě se zdravotníci museli postarat i o miminko.

TOP 09 je ve sněmovně, poslanec Skalický ale mandát ztratil

Pardubice – Prohra s křečovitým úsměvem. Tak hodnotí volební výsledek TOP 09 poslanec Jiří Skalický. Po napínavém sčítání hlasů se sice jeho strana do Poslanecké sněmovny dostala, ovšem sám Skalický ve funkci poslance končí.