Program FNL
11. kolo – pátek 18. října, 18.00: Ústí nad Labem – Pardubice. 
Sobota 18. října, 10.15: Třinec – 
V. Žižkov, 15.00: Olomouc – Kolín, 15.30: Vlašim – Táborsko, Frýdek-Místek – Karviná, 16.00: Opava – Varnsdorf. Neděle 19. října, 15.30: Znojmo – Sokolov, Most – Zlín.

Domácí trápení teď nemá cenu řešit, Pardubice jedou v pátek do Ústí nad Labem, které je ve Fotbalové národní lize poslední. A Východočeši si na cizím hřišti počínají jako drsný kat!

Pátek 18.00: FK Ústí nad Labem (16. místo, 4 body) – FK Pardubice (8. místo, 15 bodů).

Co zápas venku, to dva vstřelené góly. Takhle vypadá pardubický podzimní průměr.

„Cítíme, že doma nad námi chce každý vyhrát, ale když přijede soupeř k nám, hlavně nechce prohrát a když se náhodou otevře možnost vyhrát z brejku nebo standardky, nepohrdne. My jezdíme ven s tím, že vždycky chceme vyhrát. Možná proto jsou tyhle zápasy pohlednější, zvítězit chtějí obě mužstva," zamýšlí se nad bilancí svého mužstva pardubický kouč Martin Hašek.

V Ústí už bude moci využít stopera Jiřího Bederku, kterého před týdnem šetřil po reprezentační akci. Ze hry ale vypadává vykartovaný Petr Kudrna.

„Neočekáváme vůbec odevzdaného soupeře, naopak. 
Ústí nemůže se čtyřmi body vycházet z toho, že bude doma s Pardubicemi remizovat. Musíme obstát v osobních soubojích, ve schopnosti dohrávat situace, tady se musíme domácím minimálně vyrovnat," plánuje hlavní pardubický trenér.

V domácích ztrátách, kdy jeho celek vyhrál z pěti pokusů jen jednou, se příliš babrat nechce: „Není potřeba být v emocích a dělat z toho vědu. Domácí bilance pro nás dobrá není, ale v tabulce pravdy jsme na nule, máme nově se tvořící mužstvo, nejmladší ve druhé lize. Nemůžeme od něj čekat, že budeme celou soutěž válcovat."

Jeho Pardubice bodují hlavně venku.

Navíc trápící se Ústí nad Labem je na tom na svém hřišti ještě mnohem hůř než Východočeši.Tři body ze šesti pokusů? Hodně žalostné číslo.

„Je potřeba dobře bránit, vzadu hrát na nulu, v případě rychlého přechodu do něj vyrazit, jestli budeme držet míč, tak útočit tak kvalitně, aby naše aktivita ústila k zakončení. Nesmíme být už po našich ztrátách nebezpeční sami sobě," velí před zápasem Hašek.