Zápas pravdy. Ne, nikdo tady nehraje o sestup. To jen Holice si potřebují dokázat, že se jim v závěru podzimu velmi daří. Dnes dopoledne totiž přivítají soupeře, který jim nesedí. Po návratu z divize ho ne a ne porazit. Do utkání proti Lanškrounu vstupují jako nový lídr nejvyšší krajské soutěže. Může být ještě větší motivace, než rozmáznout černou můru a udržet se v čele.

Zdánlivě důležitý střet má před sebou také Přelouč. Změří síly s příjemným překvapením celé soutěže. Pokud by Poličku porazila a v posledním kole uspěla na půdě stále nulové rezervy Letohradu, mohla by se jít v zimě místo starostí se záchranou v klidu někam koulovat…
Na zaváhání Holic čeká pardubická juniorka, která však hraje v Hlinsku. Domácí potřebují body jako… o tom by mohly referovat Moravany, které se nedávno na vysočině představily. Zítra je čeká cesta jiným směrem. Místo jihozápadu se vydají na východ do Moravské Třebové.

Sobota 14.00: SK Holice (1., 30 bodů, skóre 37:17) – TJ Lanškroun ().
Václav Velinský, trenér Holic: „I když se nám v posledních zápasech dařilo jak herně, tak střelecky, čeká nás soupeř, na kterého nám to nějak nejde. Ještě jsme ho neporazili a vždy jsme byli horším mančaftem. Proto se musíme donutit hrát zodpovědně a využít každé příležitosti vstřelit branku. A pokud budeme hrát i dozadu zodpovědně jako v posledních zápasech, mohli bychom s Lanškrounem konečně vyhrát."
Tip Deníku: 1

Sobota 14.00: FK Přelouč (10., 19 b., 14:26) – SK Polička (4., 27 b., 23:16).
Václav Slavík, trenér Přelouče: „Kdyby se nám v posledním domácím zápase podařilo získat nějaký ten bodík, bylo by to parádní. Ale přijede k nám velmi těžký soupeř a dle mého názoru největší překvapení soutěže. Polička doteď odehrála parádní podzim. My už jsme hodně pomlácení a jak se říká meleme z posledního. Přesto doufám,že se kluci kousnou a zopakují výkon z posledních utkání. Řešíme tři otazníky v sestavě, rozhodneme se až v sobotu před zápasem."
Tip Deníku: 0

Neděle 14.00: FC Hlinsko (12., 14 b., 15:20) – FK Pardubice (2., 30 b., 35:17).
František Kovárník, trenér Pardubic B: „Zajíždíme k nelehkému soupeři. Od hlineckého týmu lze čekat velké nasazení a důraz, s čímž se naše mladé mužstvo bude muset vypořádat. Jedeme napravit naše nepovedené domácí utkání s Přeloučí. Rozhodně se nechceme vracet domů s prázdnou."
Tip Deníku: 1

Neděle 14.00: SKP Slovan Moravská Třebová (14., 10 b., 12:26) – TJ Sokol Moravany (6., 23 b., 28:18).
Miroslav Kaluža, trenér Moravan:
„To, že se domácí tým krčí ve spodní části tabulky, vůbec nic neznamená. Naopak, očekávám těžké utkání. Když si ale pohlídáme útočné hroty Moravské, neodjedeme s prázdnou. Do zítřejšího zápasu by již po zranění mohl naskočit Veselý."
Tip Deníku: 2