V nejvyšší fotbalové soutěži se sice Slavii Praha moc nedaří, krčí se až na sedmém místě, přesto její zápasy táhnou. Souboje se „sešívanými“ mají pořád šťávu! Pod Vinicí se dnes očekávají přes dvě tisícovky příznivců. Předvede jim Slavia technicky dokonalý a svižný tanec, nebo ostudně padne?


St 17.00: FK Pardubice – SK Slavia Praha (st. Pod Vinicí).

Situace v táboře Slavie ideální není. S reprezentací Finska odcestoval Jaakkola, s českou jedenadvacítkou M. Černý a Čelůsta. To vše ve chvíli, kdy jsou mimo dlouhodobí marodi Hloušek, Kaufman, Naumov a zdravotní trable mají Janda, Jarolím a Vomáčka.

Vyloženě s béčkem však Karel Jarolím v Pardubicích nastoupit nemůže. Za případný neúspěch by ho slávističtí příznivci ukamenovali. A navíc rezervu už Pardubice ve třetí lize dokázaly na její půdě pokořit. „Čekám, že nastoupí v plné síle. Po nepřesvědčivých výsledcích v lize se určitě u nás bude chtít rehabilitovat.,“ je přesvědčený pardubický trenér Martin Svědík. Nějakou nervozitu z nepodařených ligových vystoupení však u „sešívaných“ nečeká: „Spíš se budou všechno napravit a naladit se na vítěznou vlnu,“ myslí si.

Při předpokládané absenci finského brankáře Jaakkoly by se v brance Slavie mohl představit devětatřicetiletý Martin Vaniak. Nastal by tak souboj veteránů. Domácí Martin Shejbal je jenom o tři roky mladší. „Oba jsou výborní gólmani a i když v uvozovkách dědci, ještě dovedou předvést skvělé výkony,“ s úsměvem poznamenal pardubický Martin Svědík. „Zkušenosti dovedou v brance udělat hodně,“ dodal už vážně.

A jaké má druhé mužstvo třetí ligy proti sedmému v nejvyšší soutěži šance? Přes současnou výsledkovou nepohodu v táboře ,,sešívaných“ i vlnu zraněných, moc velké ne.

Navíc zmíněný zápas se slávistickým béčkem je ještě o něco snižuje. Karel Jarolím bude mít informací o soupeři zajisté dost. „Naše výhoda to určitě není. Na druhou stranu, mužstvo jako Slavia by nás sledovalo nejspíš stejně. Takový tým si nedovolí nic podcenit. Tak jako tak by si o nás informace zjistili,“ netrápí ztráta výhody „tajemného soupeře,“ trenéra Svědíka.

Označení „zápas roku“ trenéři neslyší většinou moc rádi, navíc, když ještě pořádně ani nezačala soutěž. Ale Svědík nadšení fanoušků rozumí: „Chápu to. Takový soupeř sem nejezdí každý den. Určitě se i kluci už těší.“

Vzápětí ale doplnil profesionální nadhled: „Každý trenér se spíš soustředí na soutěž a aby v ní byly výsledky. Pro hráče určitě bude náročné, když ve středu nastoupíme proti Slavii a v sobotu ráno tady budou Karlovy Vary, tím spíš, když nemáme moc široký kádr.“ I tak je ale z jeho mužstva cítit touha, proti slavnému soupeři se ukázat: „Jako v každém zápase budeme chtít na hřišti nechat maximum a zápas si se vším všudy užít,“ ubezpečil Martin Svědík.