Tři góly Pardubic zajistily výhru nad Táborskem

Pardubice - Cenná výhra před reprezentační přestávkou. Fotbalisté Pardubic přivezli tři body, když v 10. kole FNL vstřelili tři góly Táborsku. Vedli již v 17. minutě o dvě branky, ve druhé půli přidal další zásah střídající Michal Petráň.

30.9.2017

Táborsko - PardubiceFoto: FK Pce

Pardubický útočník se mohl vrátit na hřiště, když uspěl u disciplinární komise se žádostí o podmínečné upuštění od výkonu zbytku trestu. V Táboře ovšem nastoupil až do druhého poločasu. „Doma jsme vyhráli a chtěli jsme sestavu zachovat,“ vysvětlil pardubický trenér Jaroslav Novotný.

Tento záměr se vydařil, celkem rychle totiž přišel dvojitý pardubický úder. Ve 14. minutě využil centr Adam Fousek, jenž z dorážky zamířil přesně. Pak navíc krajní bek Surzyn nastřelil břevno domácí branky, až hlavička Jiřího Pirocha skončila po odrazu od tyče v síti. Pardubičtí vedli 2:0. „Byli jsme aktivní a podařilo se nám vstřelit dvě branky, které nás uklidnily. Ke konci poločasu jsme začali hrát trochu profesorsky, ale soupeř si naštěstí vážnou šanci nevytvořil,“ komentoval kouč Pardubic.

Ve druhé půli se střídaly šance na obou stranách. Na straně Pardubic je měl útočník Petráň, jenž v 60. minutě zaskočil gólmana Tomu střelou na bližší tyč. Brankář Milan Knobloch pak musel zlikvidovat hlavičku Musiola, v závěru proti němu neuspěl ani Štohanzl. Táborsko neskórovalo proti Pardubicím již ve čtvrtém utkání za sebou. „Po třetím gólu už jsme zápas v klidu dohráli. Získali jsme důležité body, o přestávce bude v mužstvu dobrá atmosféra,“ prohlásil trenér Novotný.

FC MAS Táborsko - FK Pardubice 0:3
Fakta – branky: 14. Fousek, 17. Piroch, 60. Petráň. Rozhodčí: Adámková – Pochylý, Dohnálek. ŽK: Kopřiva (Táborsko). Diváci: 675. Poločas: 0:2.
Sestavy - Táborsko: Toma – Hell, Klusák, Mysliveček (35. Kopřiva), Navrátil – Nešický, Kučera, Štohanzl, Prošek (46. Souček), Mršić (71. Blecha) – Musiol. Trenér: Nádvorník. Pardubice: Knobloch – Křapka, Piroch, Šejvl, Surzyn – Jeřábek – Ladra, Řezníček, Černý (86. Fusek), Fousek (65. Sokol) – Rybička (46. Petráň). Trenéři: Krejčí a Novotný.

Další známé výsledky:
Č. Budějovice - Vítkovice 6:0, Vlašim - Ústí 2:1, Varnsdorf - Sokolov 0:1, Třinec - Znojmo 2:1, Příbra - Frýdek-Místek 2:1, Žižkov - Opava 1:5, Olympia Praha - Hradec Králové odloženo.

Čelo aktuální tabulky:

1. Opava 10 27:13 21
2. Č. Budějovice 10 20:6 21
3. Třinec 10 16:9 20
4. Pardubice 10 14:8 18

Příště (14. října) se hraje:
Pardubice - Vlašim, Frýdek-Místek - Hradec Králové, Znojmo - Č. Budějovice, Táborsko - Třinec, Ústí - Žižkov, Vítkovice - Příbram, Sokolov - Olympia Praha, Opava - Varnsdorf.

Autor: Tomáš Rais

30.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
Certifikát na podvodnou sbírku - ani strojově přeložený český text moc význam nedává.

Pardubice berou podvodníci útokem

Velká pardubická 2017.

Na závodišti bude síň slávy

Mistři světa! Zlato z Tuniska má i Rosůlek

Pardubice – Cesta českých reprezentantů na mistrovství světa v malém fotbale má zlatou tečku. Češi vyhráli na šampionátu všech sedm utkání a obdrželi pouze tři branky. Ve finále v tuniském Nabeulu zdolali Mexiko 3:0.

Proměnu z ruiny na národní památku připomene koncert

Pardubice - Dílo, které rod Pernštejnů vybudoval jako výkladní skříň a své mocenské centrum, doputovalo do druhé poloviny 20. století jako ruina.

Okresní přebor: Fotbalová Křičeň si nedělala velkou hlavu

Pardubice - Dalšími zápasy pokračovaly o víkendu okresní fotbalové soutěže. Ve šlágru kola vedoucí celek okresního přeboru druhé Ostřešany absolutně nešetřil.

Chystáme on-line: Kolovratník bude odpovídat čtenářům

Pardubice - Poslanec a lídr krajské kandidátky hnutí ANO pro volby do Poslanecké  sněmovny Parlamentu ČR Martin Kolovratník bude čtenářům Deníku ve středu od 10 hodin k dispozici v on-line rozhovoru.