Nic nového pod říjnovým sluncem… V tomto měsíci totiž bodují výhradně jen Moravany. Pardubičky i Holice vyšly podruhé za sebou bodově naprázdno. Zatímco nováček může zůstat v klidu, tak loňský účastník divize už aby pomalu začal zvonit na poplach.

Holice – Choceň 3:4
Jan Zirnsák, asistent trenéra Holic: „V prvním poločase jsme byli lepší a kombinačně soupeře přehráli. Do druhého jsme ale nastoupili naprosto nesoustředění a nepřipravení pokračovat v nastoleném tempu. A hosté toho více jak stoprocentně využili. Jejich touha po zisku tří bodů byla bohužel větší než naše.
Utkání s jedním z favoritů soutěže, jsme nezačali špatně. Hned v 1. minutě měl šanci po individuální akci Ručka, ale jeho střelu chytil hostující brankář. Ve 12. minutě vybojoval Valenta roh, k jeho zahrání se postavil Jiroutek, který míč poslal přesně na hlavu Kopřivy a my se ujali vedení.  Ve 36. minutě Jiroutek objevil Ručku, který ale netrefil branku. Gólovou tečku prvního poločasu udělal ve 42. minutě Jiráský, kterému asistovali Valenta a exekutor trestného kopu Zběhlík.
To že bude utkání jako den a noc nikdo netušil. Při prvním útoku druhé půle prošel obranou jako nůž máslem Šabata a snížil.  V 66. minutě šel sám na bránu Jiráský, ale nezakončil dobře. V tuto dobu se nám nedařilo vůbec nic a bylo jen otázkou času, kdy nás hosté potrestají. Opak, ale byl pravdou. Ručka našel Jiráského a ten přeloboval vyběhnutého brankáře. Poté choceňský gólman chyboval při střele  Jiráského, nicméně stačil ještě situaci zachránit před brankovou čárou. Pro nás nejhorší úsek utkání začal v 81. minutě. Hosté zachytili chybnou rozehrávku a Hrubý vrátil svůj tým do zápasu. Vzápětí šli sami na Schmeisera, ten  vyrazil na roh, ze kterého však Chleboun vyrovnal. Aby toho nebylo málo v 85. minutě Chvála fauloval v šestnáctce a Souček penaltu proměnil."

Č. Třebová – Pardubičky 2:1
Kamil Řezníček, trenér Pardubiček: „Nesehráli jsme špatné utkání, přesto si však z České Třebové nevezeme žádný bod. Do utkání jsme měli opět skvělý vstup, když jsme již ve druhé minutě vstřelili  Münzbergerem vedoucí gól. Bohužel jako doma proti Moravanům bylo okamžitě vyrovnáno. Do konce první půle jsme ještě přestáli dvě velké příležitosti domácích. Ve druhé přišlo z naší strany výrazné zlepšení a Třebovou jsme do žádných šanci nepouštěli. Snažili jsme se hrát trpělivě a pokoušet se o brejkové situace. Ty sice přišly, ale dvě velké jsme neproměnili. Za to přišel trest. Po zbytečné standardní situaci jsme nepohlídali centrovaný míč do malého vápna a nepokrytý hráč zajistil soupeři výhru. V závěru jsme se snažili o vyrovnání, ovšem žádná naše možnost se již neujala. Přesto však musím kluky pochválit. Náš herní projev byl celkem dobrý, všichni na hřišti bojovali. Tentokráte nevyhrálo lepší družstvo, ale šťastnější."

Moravany – Lanškroun 3:0
Josef Hynek, asistent trenéra Moravan: „Aktivita a kombinace v prvních dvaceti minutách nám přinesla dvě branky. Místo toho, aby stav 2:0 přinesl klid do našich řad, tak jsme přestali běhat a vytratila se kombinace. Hosté převzali iniciativu a dostali se i do několika nebezpečných zakončení. I přesto jsme si další vytvořili brankové příležitosti a mohli soupeře v jejich snažení přibrzdit.
Druhý poločas se odehrával  spíše na naší polovině. Soupeř měl míč více na kopačkách, ale vyloženou šanci si nevytvořil. Pouze jednou nastřelil břevno. My jsme srdnatě bránili a čekali na brejkové situace. Nakonec se nám jeden rychlý protiútok povedl zakončit. Novák  dlouhým pasem za obranu našel Kříže, který obehrál brankáře. Tato branka otupila aktivitu hostů, kteří už do konce zápasu nenašli recept na naši obranu a případnou korekci výsledku."