„V prvním poločase jsme měli hodně ztrát v přechodové fázi. Tady se domácí chytli, to byl problém. Pardubice jednu ze tří šancí proměnily, jezdily pro pr…, a to na nás stačilo," viděl velký rozdíl v nasazení.

Sparta sice na Východočechy zkusila zadupat, jenže ze silných deseti minut na začátku nic nevytřískala. „Optický tlak jsme možná měli, Lukáš Mareček pak později hlavou netrefil branku, jinak tam nebylo od nás nic. Až když po přestávce přišel David Lafata, po standardkách jsme se 
k něčemu dostali. Ale spíš to byla už křeč," kroutil hlavou Holek.

Na začátku prosince bude muset Sparta hrát v odvetě jinak, jestli se nechce s pohárem loučit. „Bude to chtít lepší výkon. Musíme k Pardubicím mít respekt. Porazily Teplice, věděli jsme, že to nebude snadný zápas a s námi ukázaly, že to tehdy nebyla náhoda," uznal sparťanský kapitán.

Vynulovali Lafatu. „Šanci jde ale naproti"

Začal jenom na lavičce, ale situace si ho vyžádala. Ve 46. minutě musel David Lafata na plac a Pardubicím začaly hodně krušné chvíle.

„Říkali jsme si, že si na něj hlavně ve vápně musíme dávat bacha, umí si míč najít. Měl tam jednu hlavičku, jednu skvělou střelu nohou, tam nás podržel Milan Knobloch, jinak to bylo dobré," popisoval souboje s reprezentačním útočníkem stoper Filip Kopřiva.
Lafatu hledala Sparta při každé standardce, ale domácí ho často předskakovali, nenechali ho dýchat. „Věděli jsme, že musíme hrát důrazně, nenechat mu ani metr a vyplatilo se nám to," radoval se vysoký bek, že hlavní sparťanské eso nekouslo.
Uznal, že ale jde o výjimečného útočníka: „Jde šanci naproti, je pořád v pohybu a hledá si prostor. Pánbůh mu to takhle nadělil, vždycky je tam, kde má být."

On, Petr Kudrna a Ondřej Vencl, kteří se u Lafaty pohybovali nejčastěji, misi zvládli. Kanón s číslem 21 na zádech umlčeli. „Asi jsme se zapsali do klubové historie," skromně se usmál Filip Kopřiva.

„Trenér nás seřval, tohle potřebujeme"

O poločase byl v kabině Sparty pořádný bugr. „Trenér nás seřval a my tohle jedině potřebujeme," prohlásil brankář Marek Štěch. Jeho tým se zlepšil, ale narazil na výborného Knoblocha v bráně Pardubic. „Nezbývá, než mu gratulovat," dodal Štěch.