Nepustili je. Vypadá to jakoby správci trávníků v Pardubičkách a Moravanech na poslední chvíli obehnali hřiště ostnatým drátem. Při pokusu o „krádež" bodů se na něj totiž napíchly Lanškroun i Holice. Na úvod přeboru tak měly domácí tvrze pevný základ.

Moravany – Holice 2:0
Milan Bakeš, hrající trenér Moravan: „Před velmi slušnou diváckou kulisou, kterou jsme si přáli, se hrál zajímavý zápas, který nikoho z přítomných určitě nenudil. Samotné utkání přineslo poměrně ofenzivní podívanou. Byly v něm fáze, kdy vždy jedno z mužstev tahalo za delší konec provazu.

Úvod patřil hostům a nás podržel brankář Branda. Po patnácté minutě nám se vstřelenou brankou narostlo sebevědomí. A do konce poločasu jsme byli nebezpečnější týmem. Bohužel jsme nedokázali skóre navýšit. I úvod druhé půle přinesl šance na naší straně, ale bezvýsledně. A tak se zase ke slovu dostali hosté. Dařilo se jim získávat balony ve středu pole a díky tomu získali územní převahu. Naše hra se zlepšila po prostřídání. Opět jsme získali půdu pod nohama a zase jsme byli v ofenzivě nebezpeční. Ve druhém poločase ale brankáři buď kralovali, nebo si dobře postavili tyčky. Definitivní rozhodnutí tak padlo až v nastaveném čase.

Pochvalu zaslouží  celý tým za nasazení a diváci za vytvoření pěkné atmosféry. V obou týmech dostali příležitost fotbalisté mladších ročníků a nevedli si zle. Navíc chválím gólmana Brandu a střelce obou branek Formánka."
Jan Zirnsák, asistent trenéra Holic: „Tento zápas se mi hodnotí přetěžko. Pokud nevstřelíme branku nemůžeme pomýšlet na úspěch. I když jsme si vytvořili řadu šancí a to i stoprocentních.  Jenže jsme neproměnili ani jedinou a sami soupeři možnosti připravíme. Pak je opravdu velice obtížné nějakým způsobem bodovat. Tomuto utkání by, podle mě slušela remíza. Moravany však zvítězily, tak jim nelze jinak než poblahopřát. My musíme myslet na další utkání a z tohoto se poučit."

Pardubičky – Lanškroun 2:1
Kamil Řezníček, trenér Pardubiček: „Do utkání jsme vstoupili lépe než soupeř. Byli jsme více aktivní a vytvořili jsme si i více brankových příležitostí. Svojí herní aktivitu jsme  zúročili vedoucí brankou. V závěru první půle jsme se však nevyhnuli slabší pasáži a soupeř po našich chybách v přechodové fázi hrozil z rychlých protiútoků.

Vstup do druhého poločasu jsme měli opět lepší, Lanškroun jsme přehrávali kombinačně, avšak slibné příležitosti jsme nedotáhli do konce. A přišla další slabší pasáž, kdy jsem hostům dovolili po našich zbytečných individuálních chybách hrozit z rychlých kontrů. Naštěstí jsme vše přestáli bez úhony a převzali otěže do svých rukou. Mezi 60. a 75. minutou jsme soupeře zmáčkli, vytvořili si řadu šancí a podařilo se nám vstřelit druhý gól. Místo toho, abychom utkání v poklidu dohráli, stáhli jsme se před naše vápno a protivník nám zle zatápěl. V závěru utkání jsme se dostali zbytečně pod tlak. Pramenilo to z našich chyb, kdy jsme chtěli vše řešit fotbalově, ale dopouštěli jsme se zbytečných ztrát. Lanškroun již stačil pouze výsledek upravit.

Utkání nám ukázalo rozdíly mezi I. A třídou a krajským přeborem. V naší hře toho  musíme ještě hodně zlepšit a neustále pokračovat v tvrdé práci v tréninku. Musím také vyzdvihnout velice kvalitní fotbalový projev Lanškrouna. Chválím celý tým, vynikli Strnad, Vlček a Münzberger."