Poslední duely odehraje FK Pardubice již bez nervů. Zcela jiné to dnes bude v Živanicích. Domácí jsou totiž reálně v sestupovém nebezpečí a přitom dnes hostí čtvrtý celek tabulky, kterým je Nová Paka.

Poděkování za postup

FK Pardubice (1. místo, 66 bodů) - FK Náchod-Deštné (10. místo, 34 bodů). Sobota v 10.15, hř. Pod Vinicí. Rozhodčí: Blažej (Nižbor).
Bilance domácího týmu je úctyhodná – doma všech dvanáct zápasů Pod Vinicí vyhrál, neztratil ani bod. Určitou motivací je, v této bilanci pokračovat až do posledního zápasu. V sobotním dopoledni mu bude soupeřem Náchod-Deštné, v minulé sezoně ještě účastník ČFL. Podzim v divizi se mu však nevydařil, po podzimu byl dokonce až čtvrnáctý. V zimě však v klubu došlo k hráčskému zemětřesení, došlo i ke změně trenéra, když se do Bělovsi vrátil bývalý hráč i trenér Karel Havlíček. Ten s týmem na jaře zažívá obrodu, když na jaře prohrál jen dvakrát a získal 18 bodů. Podzimní utkání: Náchod-Deštné - FK Pardubice 0:5 (0:4). Branky: 4. Prorok, 23. Petrus, 25. Kudrna, 27. Fikejz, 68. Hudec.
Martin Svědík, trenér FK Pardubice: “Soupeř má v jarní části po výměně trenéra lepší výsledky než na podzim, je organizovanější a bojovnější. My se budemem snažit podat co nejlepší výkon a uhrát co nejlepší výsledek.“Vzkaz pro diváky: Příjďte se potěšit fotbalem, Pardubice se vrací na ligovou scénu, zatím třetí nejvyšší.

Rvát se o body

Sokol Živanice (13. místo, 30 bodů) – FK Nová Paka (4. místo, 38 bodů). Sobota v 17 hodin. Rozhodčí: Krauskopf z Českých Budějovic. Na podzim Živanice na náhradním hřiští nedaleko Nové Paky vyhrály 1:0.

Rostislav Macháček, trenér Sokola Živanice: „V týdnu netrénovali tři hráči, Hrmo a Gorol se léčí z nachlazení a ze zvýšených teplot, Jedlička laboruje s kolenem. První dva jmenovaní by však měli být do hry připravení. Čeká nás klíčový zápas. Dostali jsme se vlastní vinou do tlaku, sami se z toho musíme vyhrabat. Soupeř je čtvrtý, vládne tam spokojenost, věřím, že u nás bude chtít hrát fotbal. Opírá se o řadu opor, gólman Otmar patří určitě k nejlepším gólmanům v soutěži a podle mého by mohl působit i výš… Pro nás platí pořád jedno a to samé. Bezchybná obrana, víc agresívnosti v útočné fázi a zejména v koncovce. Není možné, aby nejlepším střelcem mužstva byl na jaře obránce Ferčák…“

Jedno je jisté, o záchranu aktuálně hraje celá druhá polovina abulky, jen poslední Dobrovice má již sestup do krajského přeboru zpečetěn.
Vzkaz pro diváky: Přijďte podpořit živanické fotbalisty v boji o záchranu ať i v příští sezoně má fotbal Pardubicka v divizi dva zástupce. Na divizní boje se již těší na pardubický Slovan.

(jma, ašo)