Domácí pevnosti jako z tvarohu… A když do nich ještě zapršelo, není divu, že se body rozplynuly. Respektive přetekly na stranu hostujících týmů. Přelouč v životně důležitém duelu nestačila no Moravany. Živanice doplatily proti Mýtu na ospalý začátek. Pardubické céčko si neuhlídalo jednu střela a pro něj neoblíbený Lanškroun  je ještě více „milovaným" sokem. Ať už zápasy dopadly jakkoliv, všichni jejich aktéři zaslouží za přežití dešťových ataků absolutorium.

Přelouč – Moravany 0:4
Václav Slavík, trenér Přelouče: „Zápas se mi hodnotí velice těžce. Dostat totiž o čtyřku v utkání, ve kterém jsme minimálně vyrovnaným soupeřem, je šílené. Od začátku bylo jasné, že s zhoršujícím se stavem hrací plochy rozhodne o celém zápase to, kdo dá první gól. No a dali ho z rohu hosté. Moravany velice dobře bránily a vyrážely do nebezpečných brejk, ze kterých nás vždy potrestaly. Naopak naše šance zůstaly nevyužity. Sportovně ale musíme přiznat, že soupeř toto důležité utkání zvládl na výbornou. My bohužel podobné zápasy hrát neumíme."
Milan Bakeš, hrající trenér Moravan: „I když výsledek utkání vypadá jednoznačně, nebylo utkání jednoduché. Především v úvodu obou poločasů byli domácí aktivní, ale naše defenziva pracovala spolehlivě. A když nás za stavu 1:0 i 2:0 podržel ve třech případech náš brankář, mohli jsme vedení pojistit dalšími dvěma brankami a připsat si na konto cenné tři body. Myslím si, že jsme v tomto utkání byli chytřejším celkem a lépe se přizpůsobili podmínkám, které panovaly v Přelouči. Opět jsme potvrdili, že se nám v jarní části sezony daří více na venkovních hřištích. Tohle vítězství je o to cennější, protože se některým nehodilo do krámu…"

Živanice – Vysoké Mýto 0:3
Jaroslav Kratochvíl, trenér Živanic: „„Utkání bylo hodně ovlivněno počasím, protože se hrálo za hustého deště a na promáčeném hřišti. O naší prohře rozhodlo úvodních dvacet minut, kdy jsme inkasovali tři branky. Všechny po standardních situacích. Začalo to nechytatelnou střelou do šibenice z trestného kopu. Potom jsme neuhlídali hráče, který nám vsítil gól hlavou. Třetí gól jsme dostali z odraženého míče před pokutové území. V tuto dobu jsme působili velmi ospale. Když jsme se zvedli, hřiště se dostávalo pod vodu a na těžkém terénu už nešlo vůbec kombinovat. V prvním poločase jme měli jedinou šanci, když Kořínek pálil těsně vedle. Po změně stran se dostal po pěkné kombinaci do zakončení Klouda, ale míč putující do sítě zastavila kaluž."

Pardubice C  – Lanškroun 0:1
František Kovárník, trenér FK Pardubice: „Po několika povedených zápasech přišel jeden velmi nevydařený. A to s neoblíbeným soupeřem. Bohužel se našim mladíkům tentokrát nedařila kombinační hra a navíc jsme byli jaloví v útoku. Když se k tomu připočte tvrdá hra hostů, kterou nepřesný sudí toleroval, tak z toho nemohlo vyjít nic jiného, než těsná prohra po jediné střele hostů v zápase v úvodu utkání. Chuť si musíme spravit v posledních dvou derby zápasech v Moravanech a  s Přeloučí."