Dříteč a Dašice pořádaly den otevřených dveří

Pardubicko - Pernštejn okresní přebor: Osm, respektive sedm úlovků našli v síti brankáři Dřítče a Dašic. Vítězné soubory naopak nadále okupují čelo.

21.9.2015

Srch – Dříteč 8:1
Když po dvaceti minutách hry srovnával Kušnír na 1:1, vypadalo to na vyrovnaný zápas. Poté však domácí vytrhli pojistku z gólového granátu a postarali se tak o noční můru dřítečského mužstva. V druhé půli si pak hosté k míči ani nečuchli, přičemž spousta šancí Srchu zůstala neproměněna. Hattrickem se předvedl Vojíř, dvěma zářezy pak Doležal.
Fakta – branky: 34., 36. a 67. Vojíř, 39. a 51. Doležal, 6. Maivald, 44. Kopecký, 71. Vrážel (vlastní) – 21. Kušnír. Rozhodčí: Havlík. ŽK: 2:3. Diváků: 90. Poločas: 5:1. Srch: Mičjan – Hurta, Šmíd, Kršák, Tměj – Zeman, Kopecký, Práchenský, Doležal – Maivald, Vojíř. Střídali: Víšek, Brož, Mužík. Dříteč: Frinta – Drahokoupil, Štěpán, Zollman, Musil, Vrážel, Vrška, Kušnír, Trojan, Nedvěd, Pech.

L. Bohdaneč – Dašice 7:0
Postavení celků v tabulce kopírovalo průběh střetnutí. Poslepovaná sestava hostí jen těžko mohla zastavit hladovou lázeňskou družinu. Krásným posledním gólem uzavíral bohaté skóre Virt.
Fakta – branky: 23. a 28. Jarosz, 35. a 74. Kvapil, 10. Flekr, 37. Rössler, 75. Virt. Rozhodčí: Pavlas. ŽK: 3:1. Diváků: 150. Poločas: 5:0. Lázně Bohdaneč: Vlček – Karela (45. Virt), Škopek (77. Buchta), Rössler, Kvapil, Jarosz, Flekr, Baldrych, Žurek (72. Kopřiva), Lánský (65. Jezdinský), Zackl. Dašice: Černohubý – L. Vajer, O. Vajer, Englich, Šibal, Buchtele, Hora, J. Vajer, Branke (65. Hegar), Šafář.

Roveň – Přelouč 2:4
Přelouč vstoupila do utkání lépe a už ve dvacáté minutě mohla vést o tři branky. Nakonec však rozhodl až mnohem později Hataš.
Fakta – branky: 28. a 58. Štancel – 16. a 75. Hataš, 11. Linhart, 81. Štainer. Rozhodčí: Baracz. ŽK: 2:1. Diváků: 80. Poločas: 1:2. Roveň: Baláš – Mikuláš, Kašpar, Mládek, Pospíšil – Šándor, Vach, Žatecký, Pekárek, Johanides – Štancel. Střídali: Dušek, Schejbal. Přelouč: Vašíček – Havlas, Dušek, Kmoníček, Váša – Volejník, Štainer, Bendžík, Kosek – Linhart, Hataš. Střídali: Jak. Kmoníček, Školník, Jedlička.

Moravany B – Křičeň 3:1
V první půli domácí uspořádali festival neproměněných šancí. Když už to začínalo vypadat na remízu, vyšil rozdílový gól Švadlenka. A po ruce ve vápně trestal proměněnou penaltou také Bakeš.
Fakta – branky: 40. a 90. z pen. Bakeš, 78. Švadlenka – 53. Koki. Rozhodčí: Jakoubek. ŽK: 2:2. Diváků: 70. Poločas: 1:0. Moravany B: Starý – Kopták, Půlpán, Král, Horák – Hynek, Fišer, Bakeš, Hlaváček – Branda, Švadlenka. Střídali: Smejkal, Fibikar. Křičeň: Pleskot – Hanzl, Malý, Půlpán, Hackenberg – Kalinin, Pilc, Urbanec, Šprync – Biath, Koki. Střídali: Ginter, Gloza, Ryšavý.

Újezd – Ostřešany 0:3
Kdyby újezdští hráči proměnili alespoň zlomek svých příležitostí, mohl zápas dopadnout úplně jinak. Chyby obránců totiž tentokrát trestaly jen rozjeté Ostřešany.
Fakta – branky: 128. a 35. L. Moravec, 78. Fiala. Rozhodčí: Málek. ŽK: 0:2. Diváků: 80. Poločas: 0:2. Újezd: Jandák – M. Rozsévač, J. Rozsévač, Bendžík, Rambousek – Jiří Petříček, Koblížek, Jak. Petříček, Sobotka – Dvořáček, Huňáček. Střídali: Filipi, Černý, Kožený. Ostřešany: Jahelka – Novák, Paštyka, Havelka, Tejnický – Vácha, Agyako, Doležal, M. Moravec – L. Moravec, Fiala. Střídali: Vilím, Kasal, Křivka, Ledvinka.

Opatovice – Rosice 1:4
Hosté přijeli do Opatovic v pohodové náladě, což bylo vidět i na jejich hře. Po celý zápas byli lepší a ačkoli utkání neoplývalo fotbalovou krásou, Rosice si z něj suverénně odnesly tři body.
Fakta – branky: 18. Šanda – 32. a 49. Pozdník, 34. Ji. Růžička, 89. D. Rousek. Rozhodčí: Zeman. Žluté karty: 3:1. Diváků: 100. Poločas: 1:2. Opatovice: Guldán – Valenta, Jičínský, Kovařík, Jozíf – Krsek, Hanovec, Jánoš, Valenta – Balog, Richter. Střídali: Baloun, Forbelský, H. Bartoníček. Rosice: Šutovec – Voleský, Pipek, Pozdník, Pešek – Hovorka, Jiří Růžička, Rogovik, Jan Růžička – Bartoš, Zelinka. Střídali: D. Rousek, L. Rousek, Vratišovský, Tesař.

Holice B – Nemošice 0:1

Holická rezerva se mohla ve vyrovnaném zápase oprostit od nelichotivého postavení v tabulce. Svým bojovným výkonem schopně držela krok s technicky zdatnými Nemošicemi a většinu herní doby visel ve vzduchu vítězný otazník. Ten sestřelil šťastným gólem v závěrečné fázi Michňák.
Fakta – branka: 84. Michňák. Rozhodčí: Šťourač. ŽK: 4:6. Poločas: 0

ANTON ZELENKO

21.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
Jan Mazuch z ODS.

Starostu Poličky dostaly do sněmovny preferenční hlasy

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš po jasném vítězství ve volbách.

Hnutí ANO vyhrálo s přehledem i v Pardubickém kraji

AKTUALIZUJEME

ON-LINE: V Pardubickém kraji má ANO čtyři mandáty

Pardubický kraj - Sečteno je 100 procent volebních okrsků v kraji. Volby do sněmovny vyhrálo hnutí Ano. Stejně jako v celorepublikovém součtu. V Pardubickém kraji má 29,64 procent hlasů. Druhá je ODS a třetí Piráti.

Volební místnosti se zavřely. Začíná sčítání hlasů

Pardubický kraj - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR skončily. Ve 14 hodin se uzavřely volební místnosti a nyní se budou sčítat odevzdané hlasy. Výsledky mají být známé ještě dnes večer.

Pardubice v Třinci prohrály po gólu v nastavení

Pardubice – V posledních vteřinách přišli o bod. Fotbalisté Pardubic po více než měsíci prohráli, když v souboji čtvrtého týmu se třetím podlehli těsně domácímu Třinci. Východočeši své šance v utkání 12. kola FNL neproměnili, na konci utkání pak inkasovali po standardní situaci.