Taková normální rodinka… Ale kdeže! Zvláštní rodinka. Alespoň co se týče soutěžení v podzimní části Fortuna ligy Pardubického deníku. První, třetí, pátý. Ne ne, to není žádné rozpočítávání. To je umístění členů rodiny HORČIČKOVÝCH z Holic. Celkovým vítězem se stal Zbyněk. Bronzový stupínek si zabral jeho bratr Aleš a pátou příčkou se mohla pochlubit maminka Miroslava.

S nejlepším tipujícím podzimní soutěže vyšel obsáhlý rozhovor již zkraje prosince. Zajímavé chvilky při sázení si prožili rovněž zbývající členové z úspěšné první desítky.

Před posledním kolem měli oba bratři stejný počet bodů. Při podrobném zkoumání jejich kupónu vyšlo najevo, že se v jednom utkání rozešli. Jednalo se o duel Sezemice versus Roveň.

„Během podzimu jsem kromě mých domácích zápasů objel přes dvacet zápasů fotbalových soutěží v našem okrese. Shodou okolností před inkriminovaným duelem jsem se byl podívat v Sezemicích na jejich měření s Přelovicemi. Utkání skončilo 2:2 a domácí nepředvedli moc dobrý výkon, a tak jsem v posledním kole věřil více Rovni, zatímco brácha Sezemicím,“ objasňuje Zbyněk Horčička.

Rodinná rada nebo každý sám. Jak to vůbec funguje v rodině Horčičkových?

„Každý jede na své triko. Ještě s námi soutěží můj manžel. Ale ten byl před posledním kole už ze hry. Stejně jako vždy jsme si od kluků vyslechla, jak si na tom týmy stojí a pak jsem se rozhodla. Musím přiznat, že jsem trochu zariskovala. Dříve jsem Fortuna lize nějak nevěnovala pozornost a dlouho ji odolávala. Jenže když pořád slyšíte kdo s kým hraje, něco vám v uchu zůstane. Tak jsem se k mužským připojila a teď už jsem soutěží postižená,“ vyznala se Miroslava Horčičková, která prý již jednou napsané tipy nemění. A její syn ?

„No já se musím přiznat, že občas udělám korekce. Poslední kolo bylo obzvláště náročné a trvalo nám nejdéle než jsme natipovali,“ dodává Aleš Horčička, který shodou okolností obhájil pozici z loňského podzimu. Na závěrečném slavnostním vyhlášení nejlepších už byl popáté.