Na dobré cestě… Jedním z družstev FK Pardubice, které prožívá úspěšnou sezonu, je nejstarší tým žákovských kategorií, označovaný jako U15. Tady se mladí fotbalisté připravují na přechod do dorostenecké kategorie. Ten se jim snaží usnadnit trenér ONDŘEJ KUMPAN. Sám bývalý pardubický fotbalista, který mimo jiné nastřádal řadu startů ve druhé nejvyšší soutěži.

Jeho svěřenci mu dělají radost. Hrají nejvyšší celostátní soutěž starších žáků, která je rozdělená do pěti skupin, tří v Čechách a dvou na Moravě. A v té s označením C se hráči FK Pardubice doslova rvou o čelo tabulky. Ještě před nedávnem vedli, pak ale přišla prohra v Jablonci a v čele celkového pořadí je vystřídala Mladá Boleslav, která je rovněž proslulá skvělou prací s mládeží. Jenže: Pardubice na tento tým ztrácejí bod, budou však hrát o jedno utkání víc, Boleslav má totiž už za sebou jedno předehrávané utkání.
„V naší kategorii se po skončení soutěže bude hrát finálový turnaj, kde si to rozdá všech pět vítězů svých skupin," vysvětluje Ondřej Kumpan jaký další program na úspěšné týmy čeká.
A účast na tomto turnaji je výbornou motivací.

„Pro kluky by to byla taková třešnička na dortu a navíc by si zahráli čtyři další zápasy s výbornými soupeři."
Co potřebuje pardubický tým pro výhru své ligové skupiny udělat? Jejich trenér to vidí jasně.
„Abychom měli jistotu, že budeme první, musíme vyhrát všechna tři zbývající utkání. V silách kluků to určitě je, ale když se to nepovede, svět se nezhroutí."
Naráží tím na to, že i on zastává jasné stanovisko – v mládežnických kategoriích nejsou výsledky prioritou.

„Bylo by to příjemné být první, ale naše cíle jsou jiné. Důležité je, aby z našich kluků vyrostli kvalitní fotbalisté, kteří se prosadí v dorostu a později i v seniorské kategorii," přistupuje citlivě k otázce výsledků.
Pro osmatřicetiletého trenéra je aktuální pozice jeho svěřenců v tabulce potěšující, sám ale vidí pozitiva této sezony jinde.
„Mám z kluků velkou radost, protože se se sezonou velmi dobře poprali a je na nich vidět výkonnostní vzestup," nešetří pochvalnými slovy a ještě k tomu dodává:
„Začali makat na trénincích, viděli, že se jejich práce projevuje zlepšením v zápasech a všichni táhnou za jeden provaz."

Za celou sezonu pardubický tým U15 prohrál jen třikrát a hůře než druhý v ligové soutěži neskončí. Za poslední sezony ale udělali hráči ročníku narození 1998 velký skok kupředu.
„Zlepšili se ve všem," je trenér oprávněně na pardubické naděje pyšný přidává jeden poznatek k dobru:
„Před rokem a půl nám Hradec Králové dal 10:1 a Boleslav 8:2. Herně si z nás dělali srandu. Teď s nimi hrajeme vyrovnané zápasy a Hradec je asi deset bodů za námi. Což je pokrok skoro až neuvěřitelný," podotýká Ondřej Kumpan.