V minulé sezoně tam Pardubičtí vyhráli 5:0, když úvodní 
gól vstřelil záložník PETR KUDRNA. Jeho tým si s Opavou poradil i v domácím utkání tohoto ročníku (2:1).

Jak dlouho jste se ještě 
v týdnu zabývali prohrou 
s Vyšehradem?

Myslím, že to v hlavách trochu stále máme, protože to byl opravdu blbý zápas. 
S Vyšehradem jsme v sezoně ztratili šest bodů. Možná bych řekl, že jsme jim je i darovali. Navíc nás do zápasu s Hradcem zdobila bilance, že jsme doma neprohrávali. Teď jsme podruhé prohráli. Proto to v nás ještě trochu je, ale samozřejmě se už soustředíme hlavně na Opavu.

Poslední dva zápasy jste ve Slezsku vysoko vyhráli (5:1 a 5:0). Může to být motivace pro dnešní zápas?
Všichni víme, že se nám tam dařilo jak herně, tak výsledkově. Bylo by dobré, kdyby to znovu vyšlo. Myslím, že i hráči Opavy to budou mít v hlavě a budou chtít výsledky odčinit. Uvidíme, jak se zápas bude vyvíjet. My budeme chtít odčinit prohru s Vyšehradem. Netvrdím ovšem, že dáme pět gólů. Důležité je vyhrát, a to klidně o branku.

V minulé sezoně jste v Opavě vstřelil první z pěti gólů. 
Dokážete vysvětlit, proč vám utkání tak vyšlo?
Poslední zápas nám tam vyšel extrémně. Já jsem 
dával rychlý první gól a po dvaceti minutách jsme vedli již 3:0. Potom na domácí hráče spadla deka a prostě to tak vyšlo. Nevím, jestli nám to tam sedí. Každopádně jsou tribuny kolem celého hřiště, které vytváří celkově hezké prostředí.

Jaký zápas se bude hrát tentokrát? Očekáváte od soupeře něco jiného, než v minulém kole předvedl Vyšehrad?
Doufám, že to nebude tak, že by Opava zalezla na vápno, byla stále na vlastní půlce a do útoku chodila ve dvou či ve třech lidech. Očekávám, že soupeř bude chtít dát gól a bude i výše napadat. Tím pádem pak budeme mít prostor pro kombinaci na jejich polovině.

Hledali jste v tréninku způsob, jak vylepšit koncovku?
Ta nás trápí pořád. My se na to soustředíme, v tréninku střelbu děláme. Teď to jen přenést do zápasu.

Třeba Martinu Klátilovi 
a dalším se v poslední době dařilo střelecky v rezervním týmu. Nesnaží se vám a spoluhráčům pro odlehčení situace na tréninku něco poradit?
Teď po Vyšehradu byla nejméně dva dny skleslá nálada, nebyl prostor ani na žádné takové vtípky. Možná, že ještě před zápasem něco podobného prohodí. Postupně zapomínáme na Vyšehrad a myslíme na Opavu.

Do Opavy bez klíčových hráčů!
Zápas s Vyšehradem neznamenal jen výsledkový malér. Pardubicím se po zápase rozrostla marodka. 
V dnešním utkání (18) budou chybět Jan Jeřábek a Jan Řezníček.
Pardubický kapitán se zranil v úvodu posledního zápasu a nedohrál.
„Jeřábek má pochroumané vazy v rameni. 
V tuto chvíli nevíme, jestli vůbec ještě stihne zasáhnout do této sezony," uvedl trenér Jiří Krejčí. „Další průšvih je, že se k němu přidal Řezníček, který má po zápase s Vyšehradem přetržený vaz v kotníku," doplnil. 
V týdnu navíc měli problémy Kovář s Valentou.
„Změny budou jednak vynucené, ale i z toho důvodu, že bychom to chtěli na některých postech zlepšit. Opava bude hrát na vítězství, čekám od ní nátlakovou hru," řekl Krejčí.