Vysokomýtští se postarali o překvapení, když si odvezli tři body ze Svitav. Výsledek vypadá pro domácí hodně krutě, ani náhodou však nelze říci, že by hráli špatně. Selhali ale v klíčových momentech, když se rozhodovalo o osudu utkání. Tím hlavním byl nevyužitý pokutový kop kapitána Ovada za stavu 0:2 v 59. minutě. „Po penaltě jsme už taktickým výkonem zápas nepustili,“ oddechl si spokojený trenér lídra KP Milan Ujec.

Česká Třebová je také šestibodová, když ze svého stadionu vyprovodila s třígólovou porážkou druhého soupeře ze Svitavska. Po Litomyšli to tentokrát zakusila Polička, když i její hráči doplatili na pokažený úsek od 50. minuty. „Celých devadesát minut jsme určovali tempo hry. Hosté měli velkou šanci ve druhé půli, kdy nás podržel brankář Křivka, tam se zápas zlomil. Podařilo se nám dát krásný gól Peškem a pak jsme ještě dvě branky přidali,“ chválil si trenér České Třebové Bohuslav Sokol.

Bez porážky jsou i Holice, ty ovšem v domácím utkání s Chocní chtěly uhrát jistě více než hubenou bezgólovou remízu. Lanškroun neprohrál, ani nevyhrál, a jeho „brankový poměr“ 0:0 zrovna nevypovídá o atraktivitě zápasů.

Plná polovina týmů má na kontě jedno vítězství a jednu porážku, což napovídá, že sezona bude hodně vyrovnaná. Prvních výher se dočkali dva z nováčků. Litomyšl v očekávaném derby udolala Cerekvici a to bylo pro fotbalovou veřejnost překvapením. Domácí ale bojovným výkonem eliminovali herní vyzrálost soupeře. „Bylo to vítězství z kategorie šťastných, ale musím naše hráče pochválit. Vydali se ze všech sil a splnili, co jsme si řekli v kabině,“ ocenil výkon Jiskry kouč Pavel Schejbal.

Tři body zůstaly také v Moravské Třebové a výše jejího vítězství nad Třemošnicí 4:1 se jistě nečekala. „Na hrotu nám pomohli Petr Šatník a Aberle. Vsadili jsme na jejich zkušenost a osvědčilo se to,“ ocenil trenér Ladislav Kučerňák přínos dvou fotbalových matadorů. Martin Aberle stihl za necelý poločas dvě branky, před přestávkou se ovšem zranil.

Derby Chrudimska rozhodla střelecká efektivita. Domácí béčko MFK ji v prvním poločase nemělo, hostující Hlinsko po změně stran ano a slavilo tak cenné tři body.

Nejdramatičtější koncovku nabídl duel v Dobříkově. Hostující Heřmanův Městec tam v 80. minutě vyrovnal na 2:2, ale v nastavení Klapal z penalty převážil misku vah na stranu domácích. Netřeba dodávat, že v táborech soupeřů viděli tuto situaci naprosto odlišně, stejně jako to, jestli běžela 90., 92. nebo 96. minuta. Pro tabulku je však podstatné skóre 3:2. (rh)