Konečné pořadí1. FK Mladá Boleslav, 2. FK Pardubice, 3. FK Česká Třebová, 4. 1.FC Body Bukovka, 5. TJ Lipoltice, 6. TJ Paramo Pardubice, 7. SKP Slovan Moravská Třebová, 8. Sokol Moravany, 9. TJ Přelovice, 10. FC Hlinsko, 11. SK Lázně Bohdaneč
Nejlepší  – hráč: Libor Voženílek (FK Pardubice), brankář: Matouš Šindelář (FK Pardubice), střelec: Adam Dobrý (FK Pardubice)

Jednalo se totiž o historicky první zastávku série největších fotbalových turnajů dětí do 10 let v Pardubickém kraji. Také poprvé se letos stalo, že by vítěz neměl ani jednoho svého zástupce mezi individuálními oceněními. Všechna totiž pozdějším vítězům, týmu Mladé Boleslavi, vyfoukly naděje FK Pardubice.

V Bohdanči se E.ON Junior Cup odehrál na stadionu, kde se v devadesátých letech hrávala i nejvyšší česká fotbalová soutěž. A při slunečném počasí bylo v obležení nejen hlavní hřiště ale i doprovodné akce.
„Jsme samozřejmě moc rádi, že už se nám podařilo představit náš turnaj i mimo distribuční území společnosti. Byl to z našeho pohledu krok do neznáma, ale jak se ukazuje, tak vyšel," uvedl Radek Bílý, vedoucí marketingu společnosti E.ON.

Jeho slova ostatně potvrzovali i všichni účastníci E.ON Rodinného turnaje.
„Pro nás je to perfektní, jsme fotbalová rodina, ale nemáme moc takových příležitostí, kde bychom si všichni společně zahráli," řekl Petr Horák, který měl v rodinném týmu svou dceru i syna.
V samotném turnaji si nejlépe vedli chlapci z Pardubic a Mladé Boleslavi, kteří se naprosto zaslouženě potkali ve finále. Dal se čekat vyrovnaný souboj, ale Boleslav na svého soupeře vlétla a rozhodla o své výhře už v první půli, když si vytvořila pětigólový náskok. Ve zbytku zápasu pak mohli boleslavští kluci už výsledek 11:6 jen kontrolovat.
Trenér boleslavských Martin Schmidt byl i přes výhru turnaji a postup do celostátního finále k týmu kritický.

„Gratuluji klukům k vítězství, ale nebyl jsem spokojen s jejich výkonem. A to hlavně na začátku turnaje," postěžoval si trenér boleslavských fotbalistů, který ještě dodává:
„Máme v týmu pár individualit, ale jak bylo vidět, čeká je ještě hodně dlouhá cesta."

Podpořit mladé kluky dorazil i patron v pořadí osmého regionálního kola David Houska, devatenáctiletý záložník olomoucké Sigmy .
„Kluci jsou šikovní, viděl jsem pár akcí, ze kterých čišelo fotbalové myšlení i dobrá technika. Musí hlavně trénovat. Pak to někam dotáhnou," poradil prvoligový hráč klukům, kteří si pak na jeho autogramiádu přišli pro podpis.

O tom, že vynikající fotbalisti byli i v týmu poražených finalistů svědčilo hlavně rozdělení individuálních ocenění. Všechna do jednoho si totiž odnesli pardubičtí borečci. Velká budoucnost by mohla čekat třeba útočníka Adama Dobrého. Tomu se v celém turnaji dařilo a svými góly dovedl tým k vítězství ve skupině.

„Byla škoda, že nám finále nevyšlo. Titulu pro nejlepšího střelce si moc vážím a chtěl bych poděkovat klukům z týmu, se kterými se mi skvěle spolupracovalo," řekl nejlepší střelec turnaje.
Nevydařené finále pochopitelně mrzelo i nejlepšího brankáře, kterého si zvolili sami hráči a trenéři. „Myslím, že jsem chytil pár tutovek, ale Boleslav byla prostě lepší," sportovně přiznal Matouš Šindelář.