Jedenáct zápasů – sedm bodů – šest vstřelených gólů. Negativní bilance se drží hráčů FK Pardubice, kterým ve Fotbalové národní lize patří až čtrnácté místo. Po loňské šesté příčce jasný posun směrem dolů. Co Pardubice v této sezoně nejvíce sráží?

1. CHYBÍ STŘELCI
Po jedenáctém kole patří Pardubicím nelichotivá nálepka týmu, který vstřelil nejméně gólů. Červenobílí jich dali pouze šest, v posledních šesti zápasech se navíc ani jednou z gólu neradovali.

„Když se podíváme na hráče, kteří v minulosti dávali branky, už třeba i v dorostu, tak těch tady máme opravdu málo," zamýšlí se pardubický trenér Jiří Krejčí.

Hlavně důraz a přesnost v zakončení týmu chybí. „Buldok, který tam jde a za každou cenu chce všechno prorvat. Takový typ nám v kádru chybí," říká Krejčí.

2. NEVYROVNANÉ VÝKONY
Ani před rokem nevstoupili Pardubičtí do sezony ideálně, ale postupně se dokázali zvednout a do konce podzimu ještě posbírat důležité body.

V této sezoně Pardubice vyhrály jen jednou ve druhém kole. Na body nedosáhly v sobotu ani na hřišti posledního Prostějova. Tentokrát to nebylo jen o bídné koncovce, vlastní chyby napomohly Prostějovu ke gólům.

„Jsem zklamaný z hráčů, kteří zahrají dva zápasy dobře a potom úplně vyhoří. S tím souvisí nabouraná psychika. Předtím jsme odehráli dva zápasy v obraně dobře, ale teď jsme zase propadli," dodal Krejčí.

3. VELKÁ MARODKA

Ze zdravotních důvodů se rozpadla především obrana, dlouho nehrál i Fusek. Do hry už se sice vrátil Šejvl, ale Kakrda s Kopřivou stále chybí. K tomu můžete přidat třeba i brankáře Stejskala.

„Marodka se nevylidní, protože Kakrda chybí dlouhodobě. Situace kolem Kopřivy je ve hvězdách, protože ho koleno pořád trápí. Je to nezbytné, musíme posílit ve všech řadách," naznačuje trenér Jiří Krejčí.