„Cesta do Vratislavi byla plná euforie. Zpívalo se a skandovalo. Snad jedinou chybou bylo to, že ne na každého se ve vlaku dostalo pivo," řekl se smíchem Pardubickému deníku. „Když jsme poté ve Vratislavi vystupovali z vlaku, vypadalo to, že nádraží spadne. Atmosféru jsme udělali parádní. Samé české dresy, vlajky, šály…," přiblížil atmosféru Michal Pražan.

Většina českých fandů prý před zápasem zašla do fanzóny. „Po skupinkách jsme se poté trousili na stadion. Já s kamarádem už jsme tam byli kolem 18. hodiny. Na tamních velkoplošných obrazovkách jsme sledovali úvodní utkání Polska s Řeckem."

Zhruba devět tisíc českých fanoušků se pak snažilo Bílkově partě vytvořit báječnou atmosféru. „Byli jsme rozmístěni asi ve třech sektorech po celém stadionu. Začátek byl herně skvělý, a tak jsme fandili, co to šlo. Postupem času a hlavně poté, co Rusové začali dávat góly, naše nálada ochladla. Nakonec jsme ze hry Čechů byli dost rozmrzelí. Naštvaní jsme byli hlavně na trenéra Bílka, který bůhví z jakého důvodu neposlal do hry dalšího útočníka. Jeho tahy jsme nepochopili. Nakonec tisíce Čechů skandovaly Bílek ven!" svěřil se nám se svými pocity fanoušek z Pardubic, který měl v plánu navštívit i zítřejší utkání Čechů proti Řecku. „Po tom pátečním výkonu jsem si to rozmyslel. Mrzí mě to, ale od českých hvězd jsem čekal víc," dodal pro náš Deník Michal Pražan.