Hlinsko - Pardubice 1:5

O postupujícím do druhého kola se rozhodlo v rozmezí čtyř minut zkraje druhé půle, ve kterých hosté vstřelili tři branky. V dalším kole Pardubice přivítají 10. srpna Letohrad.

Od prvních minut se hrálo podle pardubických not, ale hlinecká obrana pracovala spolehlivě. První gól padl ve 23. minutě, kdy míč putoval po rychlých časovaných přihrávkách od Jeřábka do levé strany na Javůrka, který ho poslal ideálně před branku a Fikejz otevřel skóre – 0:1.

Na začátku druhé půle pak hostům pomohla chyba domácího obránce na kterého vytvořil tlak Přibyl. Míč se dostal po příhře k volnému Kakrdovi, který pohodlně zblízka zvýšil – 0:2. Prakticky vzápětí se rozehrání rohu dostal odražený míč před vápno k Jeřábkovi, který exportní dělovkou k tyči upravil na 3:0 pro svůj tým. Hned po rozehrání unikl po pravé straně Hundák, který předložil míč volnému Fikjezovi, jenž v pohodě skóroval – 0:4.

Po hodině hry se domácí dočkali čestného úspěchu, když se po trestném kopu prosadil pohotově Slováček – 1:4. V 85. minutě Žejdlík s námahou vyrazil střelu Hudce a dorážka Fikejze šla do tyče. V 88. minutě se dočkal trefy do černého i Hundák, který sám před gólmanem nezaváhal – 1:5.

Fakta

branky:
60. Slováček - 23. a 54. Fikejz, 51. V. Kakrda, 53. Jeřábek, 88. Hundák. Rozhodčí: Šimek (Ústí nad Orlicí). ŽK: 1:1. Diváci: 250. Poločas: 0:1.

FC Hlinsko:
Žejdlík - Holubec, Jůn, Holec, Cach - Veselský, Novák, Slováček, Dostál, T. Bouška - Kulík (77. Slavík ml.).

FK Pardubice: Žák - Přibyl (58. Hudec), Tischler, Prorok, Javůrek - Hundák, Řezníček (46. Kudrna), Jeřábek, V. Kakrda - Petrus (57. Sklenář), Fikejz.

HLASY TRENÉRŮ:

Daniel Sigan, trenér FC Hlinsko:
„V první půli moji svěřenci plnili téměř stoprocentně předzápasové pokyny, ale bohužel udělali jednu chybu a favorit šel do vedení. O přestávce jsme si řekli, že se pokusíme ještě alespoň dvacet minut držet krok, ale během čtyř minut to bylo po třech našich hrubkách 0:4 a nebylo co řešit. Škoda, že po čestném gólu Slováčka neproměnil Novák sólo a Jůn netrefil hlavou prázdnou svatyni Pardubic, mohli jsme uhrát lepší výsledek. Ale kvalita byla pochoptelně na pardubické straně .“


Martin Svědík, trenér FK Pardubice:
„Do zápasu jsme šli s cílem dát rychle gól, což se podařilo. Potom jsme chtěli soupeře napadat, donutit k chybám a přidat další branky, to vyšlo ve druhé půli. Tři rychlé branky rozhodly o naší výhře, která však mohla být daleko vyšší, neboť šancí bylo na dvouciferný výsledek. Domácí ale nebyli odevzdaným soupeřem a dokud měli síly tak dobře bránili. Poté se ale ukázala naše rychlost a diváci viděli pěkné branky. Mrzí mě jen inkasovaný gól.“

(ašo)