Druholigový nováček si v posledním utkání před ostrým startem v Karviné s chutí zastřílel. Holice doma naopak neskórovaly a s pohárovou soutěží se rozloučily v prvním kole.

Náchod – Pardubice 0:7

Pardubický trenér Martin Svědík byl po utkání spokojený s výsledkem a postupem, ale nikoliv s předvedenou hrou. Jeho svěřenci vstoupili do zápasu vlažně. „Zejména v první půli jsem byl nespokojen, naše hra byla statická, plná nepřesností v přihrávkách a prvních dvacet minut jsme si nevytvořili pořádnou šanci," uvedl Svědík. Ve 22. minutě zahrozil domácí Malý, ale hosté vzápětí rychle rozehráli. Petrus prodloužil míč na Řezníčka, jenž přízemní střelou z úhlu otevřel skóre. Po pětiminutovém hustém lijáku trefil Srkal břevno pardubické branky.
Potom přišel úder hostů, kteří během pěti minut třikrát skórovali. Nejprve po trestném kopu dorážel do odkryté náchodské branky Prorok. O chvíli později zakončil technickým pokusem Javůrek a po centru stejného hráče přidal Petrus čtvrtou branku Pardubic. „Až v závěru prvního poločasu jsme se zlepšili a prakticky všechny čtyři šance jsme proměnili," potvrdil pardubický kouč.

V 68. minutě se spolupráce obou hráčů zopakovala, když Petrus zakončoval na zadní tyči. O vítězi bylo rozhodnuto, ale hosté se ještě dvakrát prosadili. Trefili se střídající Kakrda a po přesném centru Hundáka Dittrich. Výkon v druhé půli byl podle Svědíka lepší, ale zároveň přidal varování. „Zlepšili jsme zejména pohyb, čemuž asi přispěla i naše lepší kondice. Přidali jsme další góly, ale náš výkon musí rapidně vzrůst, protože na Karvinou by to nestačilo."

Holice – Kutná Hora 0:2

Do souboje divizních nováčků nastupovali domácí odhodlaně, ale průběh hry tomu vůbec nenasvědčoval. „Někdy to vypadalo, že hráči snad nemají ani sílu hrát. Soupeř nás přehrával a navíc i několikrát ohrozil naši bránu," sdělil trenér Holic Jiří Tesař. V první půli domácí tým zachránil brankář Branda, jenž zneškodnil dvě stoprocentní šance. Tu třetí již musel řešit faulem ve vápně. A nařízenou penaltu soupeř ve 44. minutě  proměnil.

Prvních třicet minut druhé půle měli Holičtí převahu, ale většinou se dostali jen po vápno. „Největší starosti nám dělal kutnohorský útočník Melechovský, a tak bylo třeba jeho hru eliminovat. To se nám ani ve druhém poločase nedařilo. V jednom případě jsme mohli skórovat, ale Fidra vyloženou šanci neproměnil," konstatoval Tesař. (tra, ašo)