Zázrak se nekonal. Pardubice v Olomouci sice jenom jednou inkasovaly, ale stejně favorita o body obrat nedokázaly.

Klíčový okamžik zápasu přišel už v 6. minutě. Domácí Zahradníček parádním pasem přes půl hřiště našel sprintujícího Navrátila, jenž vytasil velkou fotbalovou parádu.

Dlouhou přihrávku si prvním dotekem zpracoval šikovně do kroku, míč si srovnal a podél vybíhajícího brankáře Frydrycha poslal míč do sítě.
Extrémně rychlé nohy snad ani nešly ubránit, takový to byl fofr.

Pardubice zkusily extrémní ofenzivní síle Sigmy čelit jiným rozestavením. V útoku nastoupil brejkový Jakub Nečas a o jednoho muže se posílil střed zálohy. K Jeřábkovi s Kudrnou přibyl Řezníček.
Hanáky se dařilo docela dlouho držet na uzdě, do velkých šancí se dostávali až ve druhém poločase, když hosté začali hru otevírat s touhou vyrovnat.

„Myslím, že jsme odehráli velice důstojný zápas, až do poslední vteřiny jsme mohli reálně uvažovat o to, že bychom získali bod," hodnotil duel trenér Pardubic Martin Hašek.

Za šanci myslet na remízu mohl jeho celek děkovat brankáři Luďku Frydrychovi, který zneškodnil dvě tutovky Michala Ordoše. Olomoucký útočník v obou případech zahrozil ze vzduchu, ale gólman Východočechů mu pobíhání po stadionu s rukama nad hlavou zatrhnul.

„Řekl bych, že pokud si v utkání divák nenašel kvalitu, tak určitě nechyběla dramatičnost do poslední vteřiny," prohlásil Hašek.

Jeho družina měla nárok na gól při závaru v posledních minutách. Ale nedočkala se.

Největší šanci si ale vypracovala už v první půlce, když Řezníček s Kudrnou rozjeli nacvičenou standardní situaci a hlavička Jeřába mířila dobře pod břevno. Bohužel pro hosty ale zrovna do míst, kde stál brankář Reichl, který míč dokázal vyškrábnout nad břevno.

Škaredá nula na kontě vstřelených branek se tak Pardubic drží dál. A ne a ne se pustit. Vepředu se neprosadily už čtvrtý zápas po sobě.

Na posledních dvacet minut naskočil v domácím dresu i Jan Javůrek, bývalý hráč Východočechů, jenž vloni stabilně válel první ligu, ale pod Leošem Kalvodou ze sestavy vypadl. Svůj bývalý tým však nijak ohrozit nedokázal.
Pardubice se teď budou chystat na klíčový zápas. V sobotu přivítají třináctý Třinec. Jeho nutně potřebují porazit!

SK Sigma Olomouc - FK Pardubice 1:0
Fakta – branka: 6. Navrátil.
Rozhodčí: Julínek – Vaňkát, Kotalík.
ŽK: 1:1 (Cana – Vondra).
Diváci: 2 396.
Poločas: 1:0.
SK Sigma Olomouc: Reichl – Hála, Rajnoch, Šindelář, Vepřek (71. Javůrek) – Zahradníček, Houska, Cana (53. Ordoš), Plšek, Navrátil (81. Varadi) – Vašíček.
FK Pardubice: Frydrych – Kakrda (84. Klátil), Bederka, Vencl, Vondra – Záviška, P. Kudrna, Jeřábek, Řezníček (80. Petráň), Hašek – Nečas (76. Fusek).