Ano, poslední dubnové dějství se zapsalo do historie velmi překvapivými výsledky na účet vysokých favoritů.
První Holice, druhé Svitavy, třetí Česká Třebová, tyto celky zůstaly na štítě. Naopak Litomyšl, Lanškroun, Hlinsko a Heřmanův Městec se mohly potěšit třemi body v kapse.

Teprve další kola ukážou, jestli to bude jev trvalý, nebo se jednalo jen o ojedinělý výpadek silných družstev.
Nesporné však je, že jak Holice, tak Svitavy, tedy dva největší postupoví uchazeči, daly za poslední tři zápasy shodně jediný gól, což ukazuje, že ne všechno je u nich v pořádku.

Svitavští už minule porazili Dobříkov po nemastném neslaném výkonu s velkým štěstím a tentokrát jejich kosa narazila na kámen jménem Litomyšl. Hosté podali disciplinovaný výkon, zkraje druhého poločasu se ujali vedení, které udrželi, neboť svitavský nápor byl hodně nevýrazný.

Holice si přijely pro těsnou porážku do Lanškrouna, kde o výsledku rozhodl pokutový kop proměněný po hodině hry Stasiowskim. Je zřejmé, že názory na oprávněnost jeho nařízení se budou lišit podle klubové příslušnosti. Na skóre 1:0 se tím vůbec nic nezmění.
Je otázkou, kdo nyní svého zaváhání lituje více. Zda Holice, které zahodily možnost utrhnout se na čele na šest bodů, nebo Svitavy, jež zase mohly svoji ztrátu úplně vymazat. Bojovní soupeři se však postavili proti tomu, aby si favorité připsali další body.

Česká Třebová propásla naději, jak se přiblížit k vedoucímu duu, ta ovšem neprohrála s nějakým outsiderem, nýbrž v Žamberku, který podává stabilně kvalitní výkony. Osmnáctá branka nejlepšího střelce soutěže Myšáka stačila jenom na korekci porážky.

Zásluhou proměněné penalty exekutora Zahálky si čtvrté místo upevnila v okresním derby s Moravskou Třebovou Cerekvice a dopředu se nadále dere béčko Chrudimi. To vyhrálo gólem Koppa z 88. minuty na hřišti Dobříkova.

Velice se vyrovnala situace kolem ožehavé čtrnácté příčky, která bude znamenat baráž se soupeřem z I. A třídy. Mezi osmým a čtrnáctým týmem tabulky je jen pětibodová mezera, nemluvě o tom, že se „drápkem" pořád drží svojí naděje i Heřmanův Městec.
Za pozornost stojí i výhra Vysokého Mýta nad pravděpodobně již odsouzenou Třemošnicí. Pro domácí to je první tříbodový zásah na jaře.
Velmi mnoho o tom, jak nakonec celá detektivka nazvaná „Krajský přebor 2011/2012" dopadne, napoví „anglický" týden, který je pro účastníky nachystán. Kromě obvyklých víkendů se totiž v úterý 8. května odehraje vložené kolo, takže na týmy čekají během dvou či tří dnů dva těžké zápasy. A to bude pořádná zkouška.