Rozhodly až penalty

Slovan Pardubice – nováček divize, změřil síly ve Dvoře Králové. Ve hře byl Jablonec. Zápas měl vyrovnaný průběh, ale v první půli působil Slovan poněkud zakřiknutě a většinu akcí na branku soupeře nedotáhl. Domácí měli jedinou šanci v úvodu utkání, ale Urban slibnou příležitost nevyužil. Ve 45. min. obrana hostí razantně zasáhla v souboji o míč, trestný kop rozehrál do strany Kilevník a Urban propálil gólmana Hrdinu – 1:0. Po změně stran hosté ožili, vyhrávali osobní souboje uprostřed pole a byli iniciativnější. V 65. minutě si na dlouhý odkop z hloubi pole naběhl Sadílek, byl u míče dřív než Tomek a po spolupráci se Slováčkem pohodlně skóroval – 1:1. Tento stav se už do konce utkání nezměnil a o postupu rozhodl penaltový rozstřel: Kilevník 1:0, L. Kopřiva 1:1, Motyčka 2:1, Sadílek mimo, Fejk 3:1, Konečný 3:2, Volf 4:2, Jakub Kovařík 4:3, Tomek 5:3 – rozhodnuto.

„Pověst o kvalitách Slovanu je pravdivá,“ konstatoval po utkání trenér Dvora Králové Miloš Šindelář. Jeho svěřenci se mohou těšit na ligový Jablonec. Smutný byl po zápase útočník Slovanu Vlastimil Sadílek. Byl jediný z penaltových exekutorů, který neproměnil:

„Míč jsem poslal mimo branku, ale ani nelízl tyč. Už když jsem se rozbíhal, periferně jsem viděl, jak Tomek skáče k tyči. Myslím, že i kdybych branku trefil, asi by míč chytil, prostě to riskl. Škoda, někteří naši hráči jsou možná zklamaní, kdo by si nechtěl zahrát proti ligovému Jablonce, ale zejména ti mladí ještě pohárovou příležitost určitě zažijí. Neproměněná penalta mrzí, zvláště, když jsem v vstřelil gól na 1:1. Po odkopu Jakuba Kovaříka jsem zkoušel přehodit Tomka a vzápětí po spolupráci se Slováčkem jsem levačkou poslal míč do sítě. Moji radost ale zkalila neproměněná penalta. Soustředíme se na divizi,“ sdělil Vlastimil Sadílek po utkání.

Branky: 45. Urban – 66. Sadílek.
Rozhodčí: Schröter (Jablonec n.N.). ŽK: 1:1.
Diváci: 200.
Poločas: 1:0.

TJ Dvůr Králové nad Labem:
Tomek – Volf, Motyčka, Rejl, Ježek – Kilevník, Míl, Fejk, Urban (69. Čenovský) – Klazar, Otradovský (70. Novák).

Slovan Pardubice:
Hrdina – Chvála, Lukeš, L. Kopřiva, J. Adam – Konečný, Kaciáň (76. Šmeral), Hundák (82. Felcman), Jak. Kovařík – M. Slováček, Sadílek.

Derby favorit zvládl

Nováček třetí ligy FK Pardubice v pohárovém duelu v Holicích nezaváhal a již se těší na Slavii Praha. Utkání sledoval sekretář FK Pardubice Lukáš Ouředník.

„V 10. minutě se zrodila asi největší šance domácích, kdy po Udržalově příhře byl sám před Shejbalem mladý J. Jedlička, jehož si Holičtí pro pohár podrželi před potvrzením dalšího hostování v Živanicích. V šanci však neuspěl. Domácí celek poté pozorně bránil a hosté marně dobývali branku, kterou hájil Branda. Ve 26. min. střelecký pokus Petruse vyhlavičkoval na brankové čáře T. Kopřiva.

Ve 34. minutě Branda vyrazil i Jeřábkovu navštívenku, ale o chvíli později již zahřmělo. Přesný cetr Rešetára zakončil Petrus a hosté vedli 1:0. Ve 44. minutě se do další šance ze strany dostal Přibyl, ale střílel mimo branku. V poslední minutě první půle šel ještě Brychta sám na Brandu, ale ten jeho pokus vyrazil,“ popisuje první půli Ouředník.

V poločase oba celky provedly korektury v sestavách. Víc prospěly hostím. „Krátce po rozehrání našel Kudrna čerstvého Sklenáře, a ten technickou střelou obstřelil Brandu - 0:2. V 51. min. byl po kombinační akci v koncovce Jeřábek, ale trefil dvakrát za sebou jen břevno. V 58. minutě ostrý zákrok již žlutého Pištory mu ještě prošel, ale jen díky benevolenci hlavního sudího… Z následně rozehraného trestného kopu Kudrnou, vyslal přízemní střelu na holickou branku Prorok a ta s lehkou tečí domácího zadáka znamenala opět změnu stavu – 0:3. V 65. minutě to byl opět Pištora, který na půlce „sestřelil“ Sklenáře a tentokrát se již červené kartě nevyhnul. V 68. minutě se zrodila druhá a již poslední šance Holic. Do otevřené obrany pronikl J. Jedlička, ale jeho střelecký pokus se jen otřel o břevno pardubické branky.

Přesilovku naši hráči využili vzápětí. Po přesném centru Rešetára se hlavou prosadil Prorok a střelou od tyče zvýšil skóre – 0:4. V 78. minutě gólman Branda, který na jaře ještě působil Pod Vinicí, zlikvidoval sólo Petruse, pět minut před koncem pak umístěnou střelu Rešetára. V 89. minutě však již nestačil na koncovku Jarosze, který zblízka využil další ideální příhrávku od Rešetára – 0:5,“ uzavírá Ouředník.

Branky: 38. Petrus, 46. Sklenář, 59. a 70. Prorok, 89. Jarosz.
ČK: 1:0 (65. Pištora). ŽK: 3:0. Rozhodčí: Blaschke (Rudoltice).
Diváci: 250. Poločas: 0:1.

SK Holice: Branda – Cincibuch, Kopřiva, Pištora, T. Krpata (46. J. Krpata) – Udržal (77. T. Jedlička), Machatý (59. Betlach), D. Velinský, Valenta – J. Jedlička, Ručka.

FK Pardubice: Shejbal – Hudec (46. Fidra), Tischler, Prorok, Přibyl – Jarosz, Kudrna (61. Voženílek), Jeřábek, Rešetár – Brychta (46. Sklenář), Petrus.