Nepříznivá série se natahuje. Pardubičtí fotbalisté neprolomili střeleckou smůlu a neskórovali již v pátém utkání v řadě. V rámci 10. kola Fotbalové národní ligy získali pouze bod za bezbrankovou remízu s Frýdkem-Místkem.

„Remíza je odpovídající, ale pro nás samozřejmě nedostatečná. Doplácíme na špatnou koncovku, když jsme málo důrazní v pokutovém území soupeře. V prvním poločase jsme měli několik šancí slibně rozjetých, ale branku nevstřelíme. Nejdeme tomu naproti," uvedl trenér Pardubic Jaroslav Míchal.

V 10. minutě poslal míč před branku Frýdku dorostenec Mužík, ale Ladra s Fouskem neskórovali.

Ve 32. minutě se po rohovém kopu opřel do míče Kudrna, jenže míč zastavilo břevno. Na druhé straně pak skončil míč v síti po přímém kopu Šumského, ale gól nebyl uznán pro ofsajd.

Ve druhé půli mířili v nadějných pozicích Kovář a Ladra vedle, za hosty těsně minul Šumský. „Konečně jsme nedostali gól, ale naopak jsme poprvé v sezoně neskórovali. Z mého pohledu je remíza zasloužená," konstatoval trenér Frýdku Miroslav Nemec.

„Po přestávce jsme měli opticky hru v moci, ale nemohlo to skončit jinak než remízou," dodal Míchal.

Pardubice – Frýdek-Místek 0:0

Rozhodčí: Váňa – Vlasjuk, Vitner. ŽK: Přibyl, Kudrna – Šichor, Willwéber, Ilko. Diváci: 509. Sestavy: Pardubice: Knobloch – Přibyl, Zavadil, Šejvl, Pospíšil – Kim Te-won (73. Fusek), Kovář, Kudrna, Fousek – Ladra, Mužík (82. Řezníček). Trenér: Míchal. Frýdek-Místek: Mihálek – Ilko, Literák, Klabník, Švrček – Hykel (90. Berežný), Willwéber, Šumský, Nworah (64. Slaninka), Šichor (83. Ruml) – Vyskočil. Trenér: Nemec.

Chyběli útočníci. Zaskočil dorostenec Mužík

Absenci kapitána Jana Jeřábka v pardubické sestavě vyřešil návrat Martina Šejvla po delší nemoci. Nečekané potíže řešili trenéři s útočníky. Joel Kayamba byl nachlazený, Michal Petráň se nepříjemně opařil horkou kávou.

S Tomášem Ladrou tak nastoupil osmnáctiletý dorostenec Ladislav Mužík, jenž prožil premiéru ve Fotbalové národní lize. „V pátek mi pan Krejčí zavolal a řekl, že nastoupím za áčko. Cítil jsem se dobře. Ale mrzí mě, že jsme nevyhráli," prozradil Mužík a popsal, co se od zápasů v dorostenecké lize nejvíce lišilo. „Hlavně souboje jsou daleko tvrdší. Proti vyspělým obráncům jsem se musel dost soustředit na to, abych neztrácel míče."

Mužík již oblékl reprezentační dres mládežnických výběrů, a to i ve futsalu a v malé kopané. „Velký fotbal je pro mě nyní na prvním místě, další sporty mám spíše jako koníček," prohlásil.

„Zhostil se toho dobře. Na začátku byla možná vidět nesehranost s mužstvem, ale snažil se míče udržet. Měl tam i dobrou přihrávku do gólové šance," uvedl k premiéře Mužíka trenér Jaroslav Míchal.