Oproti podzimu by to byl skok o sedm míst směrem nahoru, do druhé poloviny sezony totiž Pardubičtí vstupovali ze čtrnácté pozice. A pokud již započítáme odpočet tří bodů Žižkovu, patří nyní Východočechům sedmá příčka.

Právě Varnsdorf je pouze o jeden bod zpět, společně s ním na svou šanci číhá ještě početnější skupina konkurentů. „Minulý zápas ukázal Varnsdorf dobrou střeleckou formu, když vyhrál 4:0. Určitě k nám přijede po tomto výsledku patřičně nabuzený," upozorňuje pardubický trenér Jiří Krejčí a k soupeři dodává: „Varnsdorf je silný především po stranách hřiště, což ukázal i proti Frýdku-Místku, na to si musíme dát velký pozor."

DĚTSKÝ DEN OD 13 HODIN
Už dvě hodiny před výkopem nedělního utkání začne na travnaté ploše vedle hlavního hřiště Dětský den s FK Pardubice. Pod dohledem mládežnických trenérů si mohou děti vyzkoušet různé fotbalové disciplíny, chybět nebudou i další aktivity (malování na obličej, skákací hrad).

Východočeši v předposledním kole tohoto ročníku prohráli na hřišti Vítkovic (0:1). „Našich pět příležitostí vyznělo do prázdna, nevyšla nám koncovka. Prohra je nezasloužená, ale na druhou stranu my jsme si vybrali štěstí v jiných zápasech," připomněl brankář Pardubic Milan Knobloch.

Právě inkasovaný gól na Městském stadionu v Ostravě ukončil jeho sérii neprůstřelnosti, která trvala 506 minut. „Je to škoda, navíc po výsledku 0:1, kdy jeden gól rozhoduje. Ale i tak je pět utkání v řadě bez inkasovaného gólu parádní vizitka celého týmu," uvedl Knobloch.

Další motivací pro pardubické fotbalisty před nedělním zápasem je pohled na podzimní výsledek. Hned v úvodu sezony totiž prohráli ve Varnsdorfu 0:3. „Do druhého poločasu jsme chtěli za stavu 0:1 hru zlepšit, ale hned zkraje viděl Petr Zavadil červenou kartu a inkasovali jsme z penalty. O deseti už bylo těžké se zápasem něco dělat," vzpomněl si pardubický brankář.

Vzhledem k jednotnému začátku všech zápasů třicátého kola se v Pardubicích hraje netradičně až v neděli od 15 hodin. „Přerušili jsme sérii devíti zápasů bez prohry, ale chtěli bychom to napravit na domácím hřišti," prohlásil trenér Jiří Krejčí. „Chceme nedělní utkání zvládnout a zakončit úspěšné jaro vítězně," dodal Milan Knobloch.

30. KOLO, neděle 28. května, 15.00: Pardubice – Varnsdorf, Prostějov – Vítkovice, Č. Budějovice – Třinec, Ústí nad Labem – Frýdek-Místek, Ostrava – Znojmo, Táborsko – Žižkov, Opava – Olomouc, Vlašim – Sokolov.