Branky: 11. Srkal, 44. Rompotl, 59. Vít z pen.
ŽK: 2:1
Rozhodčí: Blažej z Nižboru (Pospíšil, Vnuk)
Delegát: Honl z České Třebové
Diváků: 160

Sestavy – PCE: Shejbal – Hudec, Tischler, Prorok, Voženílek – Škvrňák (46. Fikejz), Kudrna, Jeřábek, Fidra – Petrus, Brychta. NÁCHOD: Kobos (9. Kasabov) – Rompotl, Škoda, Pohl (67.Malý), Nejman – Šťavík, Belák, Vít, Srkal – Jandík, Šorfa (80. Sedláček).

Ve 26. kole se na hřišti Pod Vinicí zrodila druhá porážka v sezóně a první jarní prohra, která navíc znamenala i první domácí ztrátu FK Pardubice v celém ročníku 2009/10. Už to tak ale na světe bývá, že po postupové euforii přichází kruté vystřízlivění. Tento zápas s Náchodem to jen potvrdil. Domácímu celku chyběla „šťáva“ a tak si Náchod odvezl cenné tři body za nečekaně vysokou výhru 0:3!

Domácím v zápase citelně chyběl futsalista Rešetár a dlouhodobě zraněný Kakrda, hostům zase stoper Hubka. Navíc v deváté minutě se při odkopu zranil gólman Kobos a do branky musel Kasabov. V 11. minutě viděla druhá nejslabší divácká návštěva v sezóně první branku, když se po centru Šťavíka zprava pohotově z první prosadil křížem Srkal – 0:1. Hned z protiútoku se do koncovky dostal Petrus, ale jeho střela byla ztečována těsně nad branku. Ve 25. si domácí celek vypracoval první vyloženou šanci, když Kudrna nahrál volnému Škvrňákovi, jenž však sám před náhradním gólmanem Kasabovem v koncovce zklamal. Ve 35. minutě se do šance dostal Fidra, ale Kasabov míč srazil na roh. Místo očekávaného vyrovnání tak přišel trest na druhé straně, když se minutu před přestávkou prosadil hlavou Rompotl – 0:2.

Po přestávkové bouři v domácí kabině a vystřídání nevýrazného Škvrňáka Fikejzem se očekával tlak a snížení domácím celkem. Herní převahu sice pardubičtí opticky měli, ale v koncovce se nedařilo. V 56. se v šanci ocitl Jeřábek, ale jeho střelu z otočky Kasabov vyrazil. Za dvě minuty pak rychlý brejk hostů, chyba Tischlera u postranní čáry a následný jeho faul na Víta ve vápně znamenal pokutový kop. Ten sám postižený Vít bezpečně proměnil a upravil již na 0:3. V poslední půlhodině sice domácí dobývali branku Náchoda, ale marně. V 65. putoval míč po ose Petrus – Brychta – Kudrna, ale posledně jmenovaný střílel nad. V 74. po příhře Petruse z otočky zakončoval Jeřábek, ale opět nad. V závěru ještě zahrozili v 84. hosté, když po rohu domácích unikali tři náchodští na dva domácí obránce, ale ti situaci v čele se Shejbalem zvládli. Závěrečný platonický tlak domácích již ke gólu nevedl, i když tam několik příležitostí bylo. Hosté tak domácímu favoritovi vrátili podzimní prohru 0:5 z Bělovsi.